امامان جمعه استان سمنان: دستگاه قضایی با فساد قاطع برخورد کند

سمنان - ایرنا - امامان جمعه شهرهای دامغان و میامی بر مبارزه با فساد تاکید کرده و اعلام کردند: رشد و توسعه فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی کشور در گرو این کار است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دامغان ، همچنین حفظ حجاب و عفاف را یکی از راه های تقویت معنویات در جامعه عنوان کرد و گفت : حجاب و عفاف زنان و مردان به عنوان یک معیار و اصل مهم در دین اسلام است که ما نیز به عنوان یک ملت اسلامی وظیفه داریم  از این اصل مهم پیروی کنیم.

وی ادامه داد : دشمنان در سال‌های اخیر همواره به دنبال حجاب زدایی، غیرت زدایی، دین زدایی، مشروعیت زدایی و عفت زدایی از زنان و مردان هستند که باید همه ما با رعایت این اصول اسلامی، دشمن را ناامید کنیم.

حسینیان ضمن گرامیداشت ولادت امام رضا (ع) ، گفت: امام هشتم در فقه، طب، علوم و فنون به عنوان عالم آل محمد (ص) شناخته می‌شود که حضور این امام در ایران برکات بی شماری را به همراه داشته است . 

خطیب جمعه دامغان  اظهار داشت:طبق گفته امام رضا (ع)، رازپوشی به عنوان یک سنت  خدا ، مدارا و نرم رفتاری با مردم به عنوان سنت پیامبر و صبر سنتی از امامان است که باید هر مسلمان این سه سنت را در خود پرورش دهد. 

امام جمعه دامغان همچنین به روز شهرداری و دهیاری‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: بدون شک وجود یک شهردار، دهیار و نیروهای وظیفه شناس نقش بسیاری در آبادانی و بهبود فضای شهری دارد .

امام جمعه میامی : دستگاه قضایی در صورت بروز فساد با متخلفان جدی و سریع برخورد کند

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر، گفت : مسوولان در مبارزه با فساد برخورد قاطعانه نموده و با تمام توان در جهت حل مشکلات مردم بکوشند.

امام جمعه میامی ایجاد فاصله بین مردم و نظام را از اهداف دشمنان دانست و اظهارداشت : به همین منظور سعی شده تا دامنه فساد مالی، اخلاقی و فرهنگی هر لحظه گسترده تر شود، باید با  رواج فرهنگ کار و تولید ، دست مفسدان از جامعه قطع شود .

صفایی پور ضمن تبریک روز دهیاری و شوراهای اسلامی، گفت : در نظام مردم سالاری دینی ،  دهیاران به عنوان بازوان توانمند اجرایی شوراهای اسلامی با آشنایی از ظرفیت ها و قابلیت های مناطق مختلف تاثیر گذار هستند.

وی ادامه داد: دهیاران می توانند با برنامه ریزی در بخش های مختلف مبتنی بر ظرفیت های هر منطقه نسبت به جذب سرمایه گذاران و گردشگران اقدام کنند.

امام جمعه میامی تصریح کرد: حضور کاروان زیر سایه خورشید در شهرستان میامی پیام آور همدلی و مهربانی بود.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مراسم زیر سایه خورشید، اظهار داشت: همه باید سیره و سبک زندگی اهل بیت (ع) را سرلوحه خود قرار دهیم.

صفایی پور با اشاره به اینکه حضور مسوولان استانی و کشوری در سطح شهرستان میامی اثرگذار خواهد بود، اظهار داشت : حضور مدیران در سطح مناطق محروم باید در راستای رفع محرومیت بوده و گره‌ای از مشکلات مردم باز کند.

وی افزود : رفع مشکلات معیشتی مردم باید دغدغه همه مسرولان باشد و نسبت به رفع محرومیت اقدام جدی صورت پذیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =