امام جمعه بوشهر: مردم با رعایت نکات بهداشتی به یاری مدافعان سلامت بشتابند

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به روند افزایشی بیماری کرونا و قرمز شدن سه شهر بوشهر، گناوه و کنگان، مردم با رعایت نکات بهداشتی به یاری مدافعان سلامت بشتابند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز جمعه در پیام آدینه به رسانه‌ها اعلام کرد: وضعیت قرمز و خطرناک استان در بیماری کرونا می‌طلبد مسئولان در عرصه مدیریتِ مهار و کنترل آن دقت و مجاهدت بیشتری کنند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: مردم در این شرایط دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور دقیق مورد توجه و آنها را به دیگران توصیه کنند، بی تردید در صورت نبود مدیریت و توجه نکردن به دستورالعمل‌ها شاهد شیوع گسترده بیماری و افزایش میزان مرگ و میر خواهیم بود.

صفایی بوشهری با قدردانی از تلاش‌ شبانه روزی کادر بهداشت و درمان در خدمت رسانی به بیماران گفت: با توجه به ضرورت استفاده از ماسک،گروه‌های جهادی و مردمی با تهیه ماسک‌های مناسب یاری رسان مردم در این شرایط باشند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود کارفرمایان در این شرایط نسبت به پرداخت به موقع حقوق کارکنان و کارگران اقدام کنند تا این قشر از جمعیت در این شرایط سخت گرفتار مسائل و مشکلات زندگی و معیشتی نشوند و بتوانند زندگی خود را مدیریت کنند.

امام جمعه بوشهر گفت:  اشتغال جوانان و حل مشکل اقتصادی و معیشت مردم، سرعت بخشی در احداث راه آهن، تامین آب آشامیدنی، مهار بیماری کرونا از مهمترین مسائل روز استان است وامید می‌رود مسئولان استان در راستای حل، تامین اعتبار لازم و مدیریت جهادی این مسائل موفق باشند.

وی با گرامیداشت ۱۴ تیر ماه روز قلم و بزرگداشت اصحاب نویسندگی یاد و خاطره شهدای این حوزه به ویژه شهید آوینی و امام شهدا را گرامی داشت.

صفایی بوشهری با تبریک ولادت امام رضا (ع) گفت: این امام رئوف مظهر کمال ایمان و تجلی الطاف بی پایان الهی است و جهان اسلام را در شرایط سخت و پیچیده آن روز نجات داد.

وی همچنین از خادمان بارگاه امام رضا که برای برپایی جشن‌های زیرسایه خورشید راهی استان بوشهر شده بودند تشکر و قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =