توزیع ۱۲۰۰ بسته بهداشتی بین جانبازان شیمیایی سردشت

ارومیه- ایرنا- سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: یک‌هزار و ٢٠٠ بسته بهداشتی بین مصدومان و جانبازان شیمیایی سردشت توزیع شده است.

عباس سیدزکریایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر بسته حفاظتی شامل ضدعفونی کننده دست و پوست، ماسک و دستکش است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاثیر این بیماری بر روی افراد دارای بیماری‌های مزمن و مشکلات تنفسی نباید از توجه و آماده‌سازی قشر جانباز و مجروحان شیمیایی غافل شد.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر توزیع بسته‌های بهداشتی توسط معاونت داوطلبان این جمعیت، اعضای جوانان با رعایت کامل فاصله اجتماعی و پروتکل‌های ایمنی در مقابل بیماری کرونا، اقدام به توزیع بروشورهای آموزشی و ارائه آموزش‌های خانه به خانه کردند.

سیدزکریایی بیان کرد: این بسته‌های بهداشتی  و بسته‌های آموزشی در راستای حفظ بیماران خاص و ایمن کردن آن‌ها در مقابل شرایط موجود است.

سردشت اولین شهر در جهان است که مورد حملات شیمیایی قرار گرفته و بسیاری از هموطنان در همان زمان و تعدادی هم بعدها به علت عوارض آن به شهادت رسیده‌اند و بیش از یک‌هزار  و ۵۰۰  مصدوم و جانباز شیمیایی در حال حاضر در این شهرستان با عوارض بیماری زندگی می‌کنند که بسیاری از این جانبازان مصدوملن شیمیایی تنفسی و بالای ۷۰ درصد جانباز هستند.

رویکرد اصلی دولت پس از مهار اپیدمی کرونا به وضوح «حفظ جان مردم به طور همزمان در مقابل کرونا و آثار سوء اقتصادی ناشی از آن می باشد» و در حقیقت دولت سیاست سلامت‌محور را دنبال می‌کند.

این سیاست سلامت‌محور علاوه بر نظام پویای بهداشت و سلامت به پایه‌های قوی اقتصادی برای حفظ زندگی چند دهک پایین جامعه نیازمند است و این یعنی ایجاد تعادل میان سلامت و اقتصاد.

از سوی دیگر نیز ایجاد تعادل میان سلامت و اقتصاد و اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند فیزیکی بر اساس همین سیاست سلامت‌محور هم به جهش در تولید سرمایه اجتماعی و میزان مشارکت‌پذیری مردم وابسته است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =