۱۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83842690
۰ نفر

برچسب‌ها

اپیدمی حسرت

ارومیه- ایرنا- زیارت مضجع شریف امام رضا (ع) یکی از برنامه‌ریزی‌های مهم ایرانیان در طول سال بوده و همواره مردم سراسر ایران، زمانی را برای زیارت بارگاه مطهر ثامن الحجج (ع) کنار می گذاشتند اما با شروع همه‌گیری کرونا، حسرت زیارت نیز بین مردم ایران اپیدمی شده است.

حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) همواره مامن و پناهگاهی برای مردم مسلمان و شیعیان در ایران و جهان بوده و بسیاری از مردم برای درد دل کردن، راهی مشهد مقدس می شدند تا دلی صفا بدهند.

این شوق زیارت، در ایام ولادت حضرت امام رضا (ع) بسیار بیشتر بود و چندین روز مانده به این روز باشکوه، مردم ایران برای ابراز خوشحالی در کنار بارگاه ملکوتی ثامن الائمه (ع)، برای این سفر برنامه‌ریزی می کردند.

اما امسال با شیوع بیماری کرونا و اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، این بارگاه ملکوتی به روی مشتاقان زیارت بسته شده و مردم عاشق زیارت، از آن بی بهره هستند.

علاوه بر آن، بسیاری از مردم درپی کاهش شیوع بیماری کرونا هستند تا پس از بهبود شرایط و گذر از وضعیت قرمز، دوباره به مشهد مقدس سفر کنند که همین امر، دلتنگی‌های مشتاقان زیارت را بسیار بیشتر کرده است.

ایوب مظاهر یکی از شهروندان ارومیه ای که به گفته خود، سالانه حداقل یک بار به زیارت امام رضا (ع) می رفت، به خبرنگار ایرنا گفت: امسال، سال بسیار سختی بود زیرا امکان زیارت بارگاه حضرت ثامن‌الحجج (ع) وجود ندارد.

وی اضافه کرد: همه ساله در سالروز میلاد امام رضا (ع) در مشهد بودم و با وجود تعداد بسیار زیاد جمعیت، خود را حداقل به یکی از صحن ها می رساندم و ابراز ارادت می کردم.

وی بیان کرد: با بهبود شرایط در نخستین فرصت، برای زیارت می رویم تا دلی صفا بدهیم.

محمد احمدپور از دیگر شهروندان ارومیه ای با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای سفر به مشهد در تابستان امسال داشته، اظهار کرد: این برنامه ریزی با شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده ولی سعی داریم با بهبود شرایط، انشالله تا پایان تابستان به مشهد سفر کنیم.

وی با اشاره به اشتیاق سفر  به مشهد در خانواده خود گفت: همه مردم ایران عاشق امام رضا (ع) هستند و برکت زندگی خود را از الطاف ایشان می دانند و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.

طاهره محمدی از دیگر شهروندان ارومیه ای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به محض شنیدن نام امام رضا (ع)، اشک در چشمانش حلقه زد و گفت: من بیش از یک سال است که به بارگاه شریف آن حضرت مشرف نشده ام و بسیار دلتنگ این زیارت هستم.

وی بیان کرد: شیوع بیماری کرونا، امتحانی الهی است و به محض اتمام شیوع آن، عاشقانه به مشهد خواهم رفت.

بسیاری از شهروندان نیز در فضای مجازی به مناسبت سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) واکنش نشان دادند.

یکی از شهروندان فعال در شبکه های مجازی با گذاشتن عکسی از ضریح آن حضرت، میلاد غریبانه حضرت غریب الغربا را تبریک گفته است.

 یکی دیگر از کاربران شبکه اینستاگرام، با گذاشتن فیلمی از قطعه مشهور "آمدم ای شاه پناهم بده"،  عنوان داشته که امسال نتوانستم بیایم اما ای شاه تو باز پناهم بده.

بسیاری دیگر از کاربران نیز با ابراز ناراحتی از غربت میلاد امام رضا (ع) در سال جاری، آن را امتحانی الهی برای شیعیان و پیروان عنوان کردند.

حضرت امام رضا (ع) در روز یازدهم ذیقعده سال ۱۴۸ هجری قمری در شهر مدینه به دنیا آمدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =