دو رویداد نمایشگاهی در مشهد به علت شیوع کرونا به تعویق افتاد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد از به تعویق افتادن دو رویداد نمایشگاهی در این مجموعه به دلیل هشدارهای شیوع ویروس کرونا در شهر مشهد خبر داد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد سعید صیفی گفت: بر اساس گزارش اخیر ستاد مقابله با کرونا و اعمال محدودیتهای تجمعی، با وجود برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری "نمایشگاه تخصصی دستاوردهای مقابله با کرونا" برگزاری این نمایشگاه به زمان دیگری موکول شد.

وی افزود: هشتمین نمایشگاه تخصصی صنعت مبلمان نیز که قرار بود همزمان با نمایشگاه دستاوردهای مقابله با کرونا در سال جهش تولید از تاریخ ١٦ تا ٢٠ تیرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شود به زمان دیگری موکول شد.

او ادامه داد: زمان برگزاری دو نمایشگاه مزبور متعاقبا اعلام می‌شود.

روز دوشنبه نهم تیر ماه ۱۳۹۹ دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: وضعیت شهر مشهد از لحاظ ابتلای به کرونا از مرحله قرمز هم عبور کرده و "هشدار بسیار بالا" برای این کلانشهر به لحاظ بیماری کرونا اعلام شده است.

دکتر علی اصغر انجیدنی افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد امروز به بالاترین حد خود از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون رسیده است.

بر اساس اعلام رسمی، تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۱۰۶ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۴۶۸ نفر را بیمار کرده و جان ۵۱۹ هزار و ۳۹۷ تن را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

 ۶ میلیون و ۴۸  هزار و ۷۴۹ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۷۸۰ هزار و ۱۵۲ بیمار کرونا و ۱۳۰ هزار و ۷۹۸ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =