حدود ۴۳ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی قصرقند تخصیص یافت

چابهار- ایرنا- فرماندار قصرقند در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای عمران و آبادانی این شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی تخصیص یافت.

رحیم بخش پاک اندیش روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این اعتبارات برای پروژه‌های موثر در ارتقا شاخص‌هایی در حوزه ‏‏آب، راه، آموزش و پرورش، بهداشت، زیرساخت‌های شهری، روستایی و ورزشی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: اعتبارات براساس مکاتباتی که با ادارات انجام شده و دریافت پروژه‌های نیمه تمام پیشنهادی آنان بویژه ‏‏طرح‌های اولویت‌ داری که در ارتقا شاخص‌های توسعه‌ای این شهرستان موثر بوده توزیع شده است.

فرماندار قصرقند تصریح کرد: این اعتبارات در قالب ۲۱ فصل، ۴۲ برنامه و ۱۷۱ پروژه (۶۶ نیمه تمام و ۱۰۵ مستمر)  با رعایت الزامات قانون بودجه سال ۹۹ و در راستای برنامه ششم توسعه بین پروژه‌های نیمه تمام و دارای اولویت شهرستان توزیع شده‌اند.

وی بیان کرد: علاوه بر اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، برای اولین بار با پیگیری‌های موثر استاندار و نماینده حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران برای تکمیل پروژه‌های فصل بهداشت و حمل و نقل نیز مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال به شهرستان قصرقند تخصیص یافته است.

پاک اندیش ادامه داد: همچنین ۶۹۰ میلیارد ریال سهم مشارکت بنیاد علوی برای اجرا و تکمیل ۱۶ پروژه عمرانی و زیربنایی در دستور کار قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات توسعه سواحل مکران و همچنین مشارکت بنیاد علوی در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، شاهد رشد شاخص‌های زیربنایی شهرستان خواهیم بود.

به گزارش ایرنا قصرقند با جمعیت ۶۱ هزار نفر در حدود ۵۷۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =