سوئد خواستار افزایش فشارها علیه رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- «آنا لیند» وزیر خارجه سوئد خواستار افزایش فشارها بر رژیم صهیونیستی با هدف جلوگیری از تلاش‌های این رژیم برای اجرای طرح الحاق کرانه باختری شد.

به گزارش پنجشنبه شب خبرگزاری آناتولی ترکیه، لیند افزود: فشارهای بین‌المللی پیش از این برای جلوگیری از تلاش‌های الحاق برخی مناطق کرانه باختری موفقیت‌آمیز بوده و باید این فشارها ادامه داشته باشد.

وی گفت: در حالی که این الحاق، خلاف قوانین بین‌المللی است، راه‌حل برپایی دو کشوری در معرض خطر خواهد بود و ممکن است درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطین به نقطه‌ای بی‌بازگشت برسد؛ بنابر این اتحادیه اروپا و سوئد به فشار علیه اسرائیل تا زمانی که خطر الحاق وجود داشته باشد، ادامه می‌دهند.  

بنیامین نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیبهشت) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

سرانجام نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد؛ اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =