۱۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۷
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 83842478
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشمر و کوهسرخ از نظر ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفتند

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ هم در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

مسلم ساقی پنجشنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان کاشمر افزود: حساسیت‌ها نسبت به قبل در خصوص پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی فوق‌العاده کم شده است و فقط تعداد معدودی از مردم نسبت به رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی حساسیت دارند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط نگران کننده در استان و بر اساس هشدارهای روزهای اول هر فردی که در خصوص اجرای مصوبات ستاد کرونا  قصور کند به طور قطع کوتاهی اش بدون هیچ چشم‌پوشی پیگیری خواهد شد.

فرماندار کاشمر گفت: در حال حاضر بهترین نوع پیشگیری ماسک زدن است و پیرو تأکیدات رهبر معظم انقلاب باید استفاده از ماسک در سطح جامعه به خصوص در تجمعات و مکان‌های عمومی نصب‎العین قرار گیرد و استفاده از ماسک هم باید الزامی شود.

ساقی افزود: با توجه به وضعیت ابتلا به کرونا برای برنامه‌های ایام محرم دغدغه داریم و تصمیمات در شهرستان مبتنی بر تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا خواهد بود و اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص تصمیمات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان باید از طریق مدیریت شبکه بهداشت و درمان صورت گیرد.

وی اضافه کرد: اگرچه به دنبال ایجاد محدودیت در سطح شهرستان برای هیچ صنف یا گروهی نیستیم اما نسبت به دو هفته قبل تعداد بستری‌ها در بیمارستان شهید مدرس کاشمر ۱۴ برابر افزایش یافته از این‌رو باید بازدیدها توسط کمیته بازرسی برای نیل به وضعیت مطلوب در سطح شهرستان تشدید شود. 

 فرماندار کاشمر گفت: با توجه به این که یکی از کانون‌های شیوع و ابتلای به ویروس کرونا مراسم عروسی و عزاداری اعلام شده است از همه مردم عزیز درخواست می کنیم تا حد امکان در این ایام از برگزاری مراسم جشن عروسی به‌ویژه در روستاها پرهیز کنند.

ساقی افزود: طبق مصوبه ستاد کرونا در صورت عدم تمکین صاحبان مراسم عروسی در متوقف نکردن  مراسم در روستاها با همکاری بخشداری، دهیاری و شبکه بهداشت و درمان از میزبان و متولی مراسم تعهد اخذ خواهد شد و هرگونه اتفاق ناگواری برای مدعوین در زمینه ابتلا به کرونا رخ دهد مسوولیت آن متوجه میزبان خواهد بود و از طریق دستگاه قضایی پیگرد قانونی خواهد شد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر هم در این جلسه گفت: طی این هفته پیمایشی در شهرستان انجام شد که نتایج آن نشان داد متأسفانه تقریباً در بین همه اقشار و گروه‌های اجتماعی افراد مبتلا به کرونا وجود دارند و تاکنون هزار و ۹۰۰ نمونه آزمایشگاهی به مشهد ارسال شده که نتیجه آزمایش ۴۳۰  نفر مثبت اعلام شده و آنها شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

محمد جواد یزدانی از قرار گرفتن شهرستان‌های کاشمر و کوهسرخ در وضعیت قرمز از نظر ابتلای به کرونا خبر داد و افزود: از شهروندان تقاضا می کنیم برای حفظ سلامتی خودشان حتماً ماسک بزنند و از حضور در تجمعات، نشستن در مسیر جاده سید مرتضی و حضور در مجالس عروسی و ترحیم به جد خودداری کنند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین وضعیت استان که قرمز و نگران کننده شده احتمالاً محدودیت‌های جدیدی اعمال خواهد شد و بر این اساس به‌تبع ما هم تصمیمات جدیدی خواهیم گرفت. باید این ویروس را مدیریت کنیم و هر جا کوتاه بیاییم ضربه خواهیم خورد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر گفت: پس از برگزاری از یک مراسم عروسی در یکی از روستاهای کوهسرخ، سه نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

بر اساس اعلام رسمی، تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۱۰۶ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۴۶۸ نفر را بیمار کرده و جان ۵۱۹ هزار و ۳۹۷ تن را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

 ۶ میلیون و ۴۸  هزار و ۷۴۹ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۷۸۰ هزار و ۱۵۲ بیمار کرونا و ۱۳۰ هزار و ۷۹۸ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =