۱۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83842430
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۸ هکتار از مزارع گندم بوکان طعمه حریق شد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: هشت هکتار از مزارع گندم روستای "دنگز" از توابع بخش مرکزی این شهرستان طعمه حریق شد.

سیدفواد هاشمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این حادثه عصر روز گذشته روی داد که پس از تماس مردمی با سامانه ۱۲۵، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۲ این سازمان به محل اعزام شدند.

 وی با بیان اینکه گزارش ماموران آتش‌نشانی حاکی از آن است که بیش از هشت هکتار از مزارع گندم این روستا طعمه حریق شد، افزود: با حضور به حضور به‌موقع عوامل آتش‌نشانی و کمک‌های مردمی، این آتش‌سوزی در کمترین زمان ممکن و بدون خسارت جانی مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت:  این حادثه که علت آن در دست بررسی قرار دارد بیش از ۹۰۰ میلیون ریال خسارات مالی به بیش از پنج خانواده از اهالی این روستا وارد کرد.

"هاشمی" اضافه کرد: با توجه به افزایش درجه حرارت هوا در روزهای اخیر، پوشش گیاهی مناسب و خشکیدگی علوفه‌ها در مراتع و جنگل‌ها احتمال وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی و مزارع کشاورزان  وجود دارد که شهروندان باید نکات ایمنی رو به‌خوبی در این زمینه رعایت کنند.

از ابتدای سال‌ جاری تاکنون بیش از ۱۱ هکتار از مزراع گندم در بوکان طعمه حریق شده است.

در شهرستان بوکان ۴۰ نفر نیروی آتش‌نشان در هفت ایستگاه آتش‌نشانی شامل چهار ایستگاه در شهر، یک ایستگاه در شهر سیمینه و ۲ ایستگاه که در روستاهای بخش مرکزی و سیمینه قرار دارد، مستقر هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =