دادستان کرمانشاه: اجازه نمی‌دهیم حتی یک تالار پذیرایی در کرمانشاه فعال باشد 

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بااشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان گفت: اجازه نمی‌دهیم حتی یک تالار پذیرایی در کرمانشاه فعال باشد و با متخلفین بشدت برخورد می‌کنیم.

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه عصر پنجشنبه به نقل از شهرام کرمی اعلام کرد: طبق نظر مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان برگزاری آیین های ختم و جشن های عروسی یکی از دلایل مهم افزایش این آمار بوده است. 

وی تصریح کرد: هرچند ستاد مقابله با کرونا استان دستور ممنوعیت فعالیت تالارهای پذیرایی استان را صادر کرده، اما کماکان شاهد فعالیت برخی از آنها بصورت غیرمجاز هستیم.  

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: طی چند ماه اخیر حدود ۱۶ تالار پذیرایی متخلف که برخلاف دستور ستاد مقابله با کرونا استان فعالیت خود را از سرگرفته بودند، پلمب شدند، اما متاسفانه تعدادی از آنها اقدام به فک پلمب کردند. 

وی از برخورد شدید دستگاه قضایی با این تالارها خبرداد و افزود: باتوجه به وضعیت قرمز استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا انجام چنین اقدامی به طور قطعا تهدیدی جدی علیه سلامت شهروندان محسوب می شود، لذا بنا به درخواست ستاد مقابله با کرونا استان با این تالارها بشدت برخورد می‌کنیم. 

کرمی متذکر شد: در این راستا از اتاق اصناف استان می خواهیم تا به همه تالارهای پذیرایی استان ابلاغ کند که از امروز (۱۲ تیر) هیچ تالاری در کرمانشاه حق فعالیت ندارد. 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسید.