استاندار مازندران: محدودیت‌های کرونایی به شهرهای با وضعیت قرمز برمی‌گردد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران اعلام کرد که محدودیت‌های کرونایی به شهرهای با وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا باز می‌گردد.

احمد حسین زادگان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به این که علیرغم ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی بخاطر عدم رعایت هشدارها و پروتکلها، چند شهرستان به وضعیت قرمز تغییر وضع داده اند، گفت: اگر با جدیت الزامات را رعایت و از شیوع مجدد کرونا پیشگیری نکنیم، شاید در موج دوم شاهد خسارات بیشتری باشیم. ‎

وی با بیان اینکه هر تصمیمی که تاکنون برای مقابله با کرونا اتخاذ شده است، برای حفظ سلامت و جان مردم و مراقبت از اقتصاد و معیشت آنان بوده است، افزود: متاسفانه تغییر شاخص های آمار بیماران سرپایی و بستری که دانشگاه علوم پزشکی ارایه نموده، نشانگر آن است که بخاطر عدم رعایت هشدارها و پروتکل های بهداشتی، وضعیت چند شهر در استان اکنون خوب نیست و به شرایط قرمز تغییر وضعیت داده است.

استاندار مازندران به اعمال محدودیت های جدید برای چند شهرستان با وضعیت قرمز و در مرحلههشدار کرونایی اشاره کرد و اظهار داشت: از ۱۵ تیر استفاده از ماسک در مکان های دارای تجمع اجباری می شود و با توجه به پیش‌بینی‌ها اگر این وضعیت تداوم پیدا کند شرایط خاص در شهرستان های دیگری نیز بناگزیر حاکم می شود لذا از مردم عزیز تقاضا دارم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: تالارها با این که مکلف شدند با ۵۰ درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند، متاسفانه رعایت نکردند که اداره کل صمت نظارت ها را تشدید و با متخلفین برخورد خواهد کرد.

وی با بیان این که هلال احمر نیز فعالیت خود در این چند شهرستان را از سر می گیرد و همه اینها بدان معناست که هشدارها رعایت نشده و عادی انگاری در مواجهه با کرونا صورت گرفته است، گفت: همچنین ضد عفونی برخی اماکن پرتردد نظیر بانک ها از سر گرفته می شود و باید مردم ما تا اطلاع ثانوی، رعایت بهداشت فردی و دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری بویژه استفاده از ماسک و شستشوی دست را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

استاندار مازندران با اشاره به این که اگر رعایت دستورالعمل ها را کنار بگذاریم و استان به موج دوم بیماری کرونا بربخورد خسارات آن بیش از پیش خواهد بود، تاکید کرد: از اصناف و کسبه عزیز تقاضا دارم برای صیانت از جان شهروندان و مردم رعایت الزامات بهداشتی را جدی بگیرند چراکه در صورت عدم رعایت آن ها مجبور به اعمال مجدد محدودیت ها در بازار خواهیم بود و این وضعیت می تواند روی معیشت بازار و مردم تاثیر منفی بگذارد.

مردم به سواحل نروند

حسین زادگان همچنین تاکید کرد: در فصل تابستان قرار داریم و تاکید می کنیم تا جایی که امکان دارد مردم و مسافران به سواحل مراجعه نکنند چرا که تراکم در سواحل زیاد است و خواهش می کنیم برای حفاظت از جان خود و فرزندانشان مثل شروع همه گیری کرونا؛ پروتکل های بهداشتی و هشدارها را جدی بگیرند.

استاندار با بیان این که این محدودیت ها را از ادارات و دستگاه های اجرایی آغاز کردیم، گفت: دستور دادیم جلسات داخلی و استانی تمامی ادارات بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شود و همایش، تجلیل ها و برنامه های دیگر در صورت امکان برگزار نشود و در صورت ضرور بصورت ویدئوکنفرانس و با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و آی تی برگزار شود و در مواقع ضروری به برگزاری جلسات حضوری، تعداد افراد شرکت کننده نباید بیشتر از ۱۰ نفر شود.

حسین زادگان از تشدید نظارت ها خبر داد و افزود: قرارگاه نظارت بر اصناف از سوی اداره کل صمت فعال بوده که جدی تر بکار خود ادامه خواهد داد و نیز  نظارت بر صنوف برای رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت شبانه روزی و فعالتر از گذشته ادامه خواهد یافت  و در شهرستان ها نیز مدیران معین و معاونین استاندار، بصورت بازرسان ویژه با محوریت فرمانداران بر الزامات بهداشتی نظارت می کنند.

حسین زادگان تاکید کرد: اماکن پرتردد نیز توسط شهرداری ها بصورت ویژه در قالب یک مانور عمومی ضدعفونی می شود و اینها همه به این معناست که در رعایت دستورالعمل های بهداشتی را باید با جدیت و از نو آغاز کنیم چرا که اگر پیشگیری نکنیم وضعیت خطرناک می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =