سفیر ایران: کارشکنی آمریکا در اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ تهدید علیه صلح جهانی است

اسلام‌آباد- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان عدم همکاری و کارشکنی آمریکا در اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد و اعمال فشار بر سایر اعضای شورا برای عدم انجام تعهدات خود را تهدیدی برای صلح بین‎المللی دانست و تأکید کرد: سازمان ملل باید آمریکا را به دلیل تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران پاسخگو دانسته و مجرم بشناسد.

«سید محمدعلی حسینی» روز پنجشنبه در حساب کاربری توییتر خود نوشت: رویکرد ایالات متحده در قبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یکجانبه گرایانه، دورکننده شورای امنیت سازمان ملل از رسالت صلح‌محور خود و دسیسه جویانه در همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

حسینی تأکید کرد: کارشکنی واضح آمریکا در قبال قطعنامه ۲۲۳۱ تهدیدی برای صلح بین المللی است که نیاز به برخورد سازمان ملل با آن دارد. تروریسم اقتصادی آمریکا، خسارات اقتصادی و غیراقتصادی عظیمی را بر ملت ایران وارد کرده که نیازمند جرمانگاری است. 

سفیر ایران در پاکستان گفت: برخی کشورهای اروپایی، رویکرد ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را به رغم قرار داشتن ایران ذیل بالاترین سطح از نظارت های آژانس، کماکان غیر همکاریجویانه تفسیر می‌کنند؛ در حالی که در رویه خود این کشورها در خصوص همکاری، بیشتر لفاظی دیده می‌شود تا عمل به آن. این رویکرد دوگانه بسیار ناعادلانه است.

وی افزود: ایران کماکان به تعهدات خود پایبند است و ۱۵ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر این موضوع صحه می‌گذارد. ما از جامعه جهانی به ویژه امضاکنندگان برجام می‌خواهیم مانند ایران به قطعنامه ۲۲۳۱ و مفاد آن احترام بگذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =