درب آرامستان‌های سقز بسته است

سنندج - ایرنا - سرپرست شهرداری سقز با بیان اینکه سقز و کردستان هنوز جزو استان‌های قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا هستند، گفت: درب آرامستان‌های این شهر بسته و هر گونه مراجعه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وریا نعمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به مصوبات ستاد کرونای شهرستان و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هر گونه حضور در آرامستان‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و درب این اماکن بسته است.

وی افزود: برگزاری مراسم ترحیم و عزاداری در شهرستان ممنوع است و در زمان خاکسپاری اموات نیز تنها تعداد محدودی از بستگان درجه یک متوفی امکان حضور در آرامستان و انجام مراسم تشییع و تدفین دارند.

سرپرست شهرداری سقز گفت: از همشهریان خواهشمندیم از هر گونه مراجعه و رفت و آمد غیرضروری به آرامستان‌ها جدا خوداری کنند تا اینگونه تجمعات موجب گسترش ویروس کرونا در سطح شهرستان نشود و زنحیره انتقال این بیماری قطع شود.

نعمانی یادآور شد: کارکنان و کارگران حوزه آرامستان‌ها بدلیل نوع فعالیت کاری جزو سخت ترین مشاغل محسوب شده و یکی از بخش های شهرداری است که طی چند ماه اخیر از زمان شیوع کرونا با از خود گذشتگی و ایثار تلاش خالصانه ای داشتند.

سرپرست شهرداری سقز با اشاره به اینکه ورود به پارک‌های سطح شهر نیز کماکان ممنوع است، تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد کرونای شهرستان، ورود به پارک‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است بنابراین همشهریان از تجمع و برپایی دورهمی در این اماکن جدا خودداری کنند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =