۱۷۵ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد مشهد اهدا شد

مشهد - ایرنا - ۱۷۵ سری جهیزیه تمام ایرانی به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مشهد اهدا شد.

رییس کمیته امداد اداره یک مشهد روز پنجشنبه در مراسم اهدای این جهیزیه‌ها گفت: اهدای جهیزیه به نوعروسان اقدامی مشترک بین کمیته امداد و جمعی از نیکوکاران خارج از کشور است و افزود: سرانه هر سری جهیزیه 80 میلیون ریال است که سهم مشارکت کمیته امداد ۳۰ میلیون ریال و خیران نیز ۵۰  میلیون ریال بوده است و ارزش کلی این اقدام ۱۴ میلیارد ریال است.

حسن نظریافته افزود: شاخص‌های این جهیزیه‌ها تهیه آنها از کالاهای ایرانی به منظور رونق بخشی به تولید داخل است و برای کرامت خانواده‌ها اقلام جهیزیه‌ها مطابق با نظر عروس و خانواده آنها توسط خودشان از فروشگاههای معتبر بر اساس نیازشان تهیه شده است.

همچنین مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی از هدف‌گذاری برای تامین و اهدای پنج هزار سری جهیزیه به مددجویان تحت پوشش این کمیته امداد در  استان خراسان رضوی خبر داد.

حبیب الله آسوده با اشاره به شرایط موجود کرونایی افزود: امیدواریم امسال به رغم این مساله با مشارکت خیران همه نوعروسان با دریافت کمک هزینه ازدواج یا جهیزیه راهی خانه بخت شوند و شاهد ایجاد صف نباشیم.

همچنین در این مراسم از ۱۱ مادر موفق در عرصه تربیت فرزندان در بخش های مختلف تحصیلی، اشتغال، قرآنی و فرهنگی قدردانی شد

هم اکنون بیش از نیم میلیون نفر در استان خراسان رضوی در قالب بیش از ۲۲۰ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)  قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =