هشدار جدی دادستان دلفان به دلالان و اخلال‌گران در بازار مسکن

خرم‌آباد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان گفت: با بنگاه‌های معاملاتی و دلالان غیرقانونی مسکن که خودسرانه اقدام به خرید و فروش زمین کنند با جدیت برخورد می‌شود.

محمد زیرک روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به دلالان واخلال گران در بازار مسکن، زمین و اجاره بها هشدار داد و افزود: در دادستانی اقدامات جدی در این زمینه درحال انجام است.

وی اظهار داشت: طی روزهای گذشته تعداد قابل توجهی از مشاوران املاک با دستور دادستانی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی احضار شده و  در مورد گرانی های اخیر تحقیقات صورت گرفته است .

وی تصریح کرد: به زودی گشت های ویژه متشکل از نمایندگان دادستانی، نیروی انتظامی و اتحادیه صنف مشاوران املاک در شهرستان تشکیل می شود و نظارت جدی و اثر گذار در زمینه جلوگیری از گرانی خارج از عرف مسکن، زمین و اجاره بها صورت خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب دلفان تصریح کرد: اخیرا تعدادی از دلالان بصورت غیر قانونی و بی رویه اقدام به خرید و فروش اراضی فازهای سه و چهار فرهنگیان نموده اند که این امرگرانی بیش از حد زمین های مذکور و دیگر اراضی مسکونی را در پی داشته است.
زیرک با  هشدار به خاطیان گفت: با توجه به استعلام بعمل آمده از شهرداری و جوابیه آن اراضی فاز سه فرهنگیان در خارج از محدوده شهر و حریم واقع شده، دارای کاربری کشاورزی است و تا کنون هیچگونه تشریفات قانونی جهت تغییر کاربری رعایت نشده و قانونا خرید و فروش آن به عنوان اراضی مسکونی ممنوع است.
وی با اشاره به اراضی فاز چهار فرهنگیان تاکیدکرد: بر اساس اعلام شهرداری نورآباد پروانه قطعات به دلیل عدم انجام تعهدات از سوی تعاونی مسکن فرهنگیان صادر نشده و شهرداری بدون رعایت تشریفات و پرداخت حقوق قانونی از صدور پروانه معذور است.
دادستان عمومی و انقلاب دلفان ادامه داد: همچنین با توجه به اعلام هیات مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان، مطابق اساسنامه تعاونی تا پایان مرحله صدور سند اراضی فاز سه و چهار، هرگونه خرید و فروش در این مناطق ممنوع است.
زیرک تاکید کرد: افرادی که با دلالی و خرید و فروش غیر قانونی این اراضی، حسب مورد مرتکب کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و یا اخلال در نظام اقتصادی شوند با احراز تمامی شرایط قانونی بشدت با آنها برخورد کیفری خوا هد شد.
دادستان عمومی و انقلاب دلفان از مردم شهرستان خواست افرادی که در قیمت زمین و مسکن با ایجاد گرانی کاذب اخلال ایجاد می کنند را به دادسرای شهرستان معرفی نمایند.
زیرک افزود: مستاجران نیز می توانند مالکانی که قصد گران نمودن اجاره بها را خلاف دستورالعمل اخیر دولت و خارج از عرف را دارند به دادسرا معرفی نمایند تا در صورت لزوم و عدم تمکین به قانون با رعایت شرایط قانونی ملک آنها پلمپ گردد.

شهرستان دلفان  با ۱۵۰ هزار نفر در شمال استان لرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =