۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83842132
۰ نفر

برچسب‌ها

شیوع طاعون در مرز مغولستان و روسیه

پکن- ایرنا- مقامات مغولستان به دنبال شناسایی دو مورد ابتلا به طاعون، در مناطقی از این کشور با روسیه تدابیر شدید قرنطینه ای اعمال کردند.

به گزارش ایرنا از مونتسامه، خبرگزاری رسمی مغولستان، بر این اساس مرزهای غربی مغولستان قرنطینه شده و عبور و مرور وسایل نقلیه عمومی در آن به حالت تعلیق درآمده است.

گزارش ها حاکی است دو زن و مرد جوان در مغولستان بعد از مصرف گوشت گاو به طاعون مبتلا شده و در بیمارستان بستری هستند.

سال گذشته میلادی نیز در یکی از مناطق مغولستان سه نفر به طاعون مبتلا شدند به دنبال این بود که این بیماری در چین هم گزارش شد.

چند روز پیش نیز محققان چینی از شناسایی نوع جدیدی از آنفلوانزای خوکی در این کشور خبر داده بودند که احتمال همه گیری آن منتفی نیست ویروس از خانواده «اچ. ا. ان. ۱» است که سابقه آن به همه گیری سال ۲۰۰۹ میلادی بر می گردد و «جی ۴» نامیده می شود.

محققان و پزشکان مرکز کنترل و پیشگیری چین می گویند که تحقیقات آنها نشان می دهد که این نوع جدید دارای همه عناصری است که می تواند باعث همه گیری برای انسان شود اما هنوز موردی از سرایت انسان به انسان مشاهده نشده است.

انتشار اخباری در مورد ابتلا به طاعون یا آنفلوانزای خوکی در شرایطی است که جهان با همه گیری کرونا دست و پنجه نرم می کند و تا کنون درمان یا واکسنی برای این بیماری پیدا نشده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =