۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 1086
کد خبر: 83842106
۰ نفر

برچسب‌ها

پخش برنامه «قرآن در تابستان» با محوریت کتاب‌های درسی دبستان

تهران- ایرنا- شبکه قرآن و معارف سیما با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش، مجموعه تلویزیونی" قرآن در تابستان" را تولید کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، برنامه قرآن در تابستان با شعار در تابستان، مدرسه تعطیل می شود، اما یادگیری قرآن تعطیل نمی شود، با محوریت درس کتاب‌های قرآن دوره ابتدایی (پایه های اول تا ششم دبستان) تولید و از شنبه پیش‌رو (۱۴ تیر ۱۳۹۹) روی آنتن پخش می رود. 
جمله‌خوانی آیات، بیان قواعد خواندن (روخوانی، روان خوانی و تجوید)، تلفظ حروف خاص عربی، درک معنای کلمات، ترکیب ها و عبارات ساده و پرکاربرد قرآن، پیام های قرآنی و تربیتی و حفظ موضوعی قرآن کریم از محورهای  تدریس روزانه است.  
بخش قرآن در تابستان در هر کتاب درسی شامل ۱۲ تا ۱۴ صفحه است (مجموعاً ۷۸ صفحه) که شامل ۷۲ صفحه از قرآن کریم است، بر این اساس هر صفحه برای یک هفته تابستان در نظر گرفته شده است. 
برنامه قرآن در تابستان برای هر پایه تحصیلی ۱۲ برنامه در ۱۲ هفته را مد نظر قرار داده است، همچنین زمان پخش از شنبه تا پنجشنبه است.


شنبه ها  آموزش قرآن اول ابتدایی شامل صفحه تمرین روخوانی (بخش خوانی عبارات قرآنی) و قرائت ۱۲ سوره کوتاه،

یک‌شنبه ها آموزش قرآن دوم ابتدایی شامل صفحه تمرین روخوانی (بخش خوانی و کلمه خوانی) و قرائت ۱۲ سوره کوتاه،

دوشنبه ها آموزش قرآن سوم ابتدایی شامل صفحه تمرین روخوانی (شمرده خوانی) و سوره بـقـره آیه ۱ تا ۸۸ و آموزش و تمرین تلفظ حروف خاص عربی،

سه‌شنبه‌ها آموزش قرآن چهارم ابتدایی شامل صفحه تمرین روخوانی (شمرده خوانی) و قرائت سوره اسـراء و آموزش و تمرین تلفظ حروف خاص عربی،

چهارشنبه ها آموزش قرآن پنجم ابتدایی شامل صفحه تمرین روخوانی (روان خوانی‌) و قرائت سوره یوسف و تمرین تلفظ حروف خاص عربی،

پنج شنبه ها آموزش قرآن ششم ابتدایی شامل صفحه تمرین روخوانی (روان خوانی) و قرائت هفت سوره زیر و تمرین تلفظ حروف خاص که مـجـمـوعـاً ۳۴ سـوره و ۷۲ صـفـحه از قـرآن کـریم در برنامه آموزش قرآن در تابستان تدریس  می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =