۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 860
کد خبر: 83842044
۱ نفر

برچسب‌ها

سالانه ۷۰ هزار نفر در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند

بروجرد - ایرنا - مسئول آموزش خانه کارگر کشور گفت: سالانه ۷۰ هزار نفر در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند که ۱۱ درصد از این میزان مربوط به سرطان پستان در زنان است و سالانه ۶ درصد به این میزان افزوده می‌شود.

دکتر افسانه اقبال نیا روز پنجشنبه در آغاز به کار شعبه مرکز همیاری آموزش، اشتغال و درمان بیماران صعبت العلاج ایران در بروجرد ، اظهارداشت: میزان شیوع سرطان رو به افزایش است بطوریکه هر ۴۰ دقیقه یک زن در کشور به سرطان سینه مبتلا می شود.
وی افزود: سرطان سینه یکی از خوش خیم ترین انواع سرطان است که در صورت تشخیص به موقع به راحتی به درمان پاسخ می دهد ولی متاسفانه به دلیل عدم آموزش و عدم آگاهی مردم نسبت به این سرطان علائم اولیه این بیماری جدی گرفته نمی شود و با پیشرفت علائم درمان های سخت را باید در پیش گرفت و حتی گاه با پیشرفت بیماری ممکن است درمان به نتیجه نرسد.

اقبال نیا با تاکید بر اینکه پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بیان کرد: سرطان سینه علائمی دارد که در صورت تشخیص این علائم در مراحل اولیه با اتخاذ درمان های همراه با جراحی محدود و استفاده از دارو درمان پذیر است ولی هر چقدر بیماری پیشرفت کند جراحی های گسترده تری را باید در پیش گرفت و با بالا بردن آگاهی زنان می توان گام موثری در تشخیص زودهنگام و درمان این بیماری برداشت.

مسئول آموزش خانه کارگر کشور گفت: بسیاری از زنان با ابتلا به سرطان دچار بحران های روحی می شوند و بدون استثنا همه می گویند چرا من؟! که این زنان باید مورد حمایت روحی و در مرحله بعد مورد حمایت های اقتصادی قرار گیرند تا به توانمندی مورد انتظار برسند.

وی با تاکید بر ارائه آموزش ها به زبان ساده گفت: باید زنان مبتلا به سرطان سینه در حتی دورافتاده ترین نقاط و روستاهای کشور شناسایی شوند و با زبانی ساده و به زبان خودشان آنها را مورد آموزش قرار داد ؛ زنان باید با مشاهده اولین نشانه های سرطان نسبت به درمان اقدام کنند.

اقبال نیا با اشاره به راه اندازی کمپین آگاهسازی جامعه نسبت به سرطان سینه گفت: در بسیاری از استان ها این کمپین شروع به کار کرده است و حتی در دورترنی نقاط روستایی کشور اکنون به بانوان در این زمینه آموزش هایی داده می شود.بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان با تشخیص به موقع سرطان سینه در آنها درمان شده است.

مسئول آموزش خانه کارگر کشور یادآور شد: بسیاری از بانوان خارج از کشور حتی به این کمپین پیوسته اند و درمان خود را با ما در این کمپین دنبال می کنند و اکنون پزشکان بسیاری به ما پیوسته اند و در درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه با ما همکاری می کنند به اینصورت که ما بیمار را به آنها معرفی می کنیم و آنها هم بصورت رایگان بیمار را وارد درمان می کنند.

وی با اشاره به اینکه سرطان نامی سیاه و تاریک و ترسناک دارد گفت: بیمار سخت می تواند با سرطان کنار بی آید و آن را بپذیرد و خانواده و بچه های خانه را ممکن است بر اثر ابتلای مادر به سرطان تحت تاثیر قرار گیرند و دچار مشکلات و آسیب هایی شوند. علاوه بر این مشکلات اقتصادی و ناتوانی در تامین داروهای مورد نیاز هم مشکل این بیماران را چندین برابر می کند.

اقبال نیا با اشاره به تحریم های دارویی که وجود دارد گفت: در هر حال بیماران مبتلا به سرطان مجبورند داروهایی گران قیمت را تهیه کنند و این از توان همه بر نمی آید لذا در این کمپین حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نیز انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه صدای ما باید به گوش مسئولان برسد گفت: بخشی از داروهای سرطان سینه از طریق پیگیری نمایندگان در مجلس باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد و درمان با پروتز سینه در بانوانی که سینه آنها بر اثر جراحی قطع می شود نیز اگر مشمول بیمه قرار گیردمی تواند نقش موثری در درمان روحی و جسمی بانوان مبتلا به سرطان سینه داشته باشد که ما از نمایندگان مردم این انتظار را داریم که این موارد را پیگیری کنند.

مسئول آموزش خانه کارگر کشور بیان کرد: بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان سینه توان تامین داروهای گران قیمت خود را ندارند باید راهکارهایی در پیش گرفت تا زنان بتوانند با سطحی از توانمندی برسند که بتوانند بخشی از مشکلات مالی خود و خانواده را که بر اثر بیماری سرطان بیشتر می شود را تامین کنند.

اقبال نیا با اشاره به فعالیت مرکز آموزش خانه کارگر بروجرد گفت: آموزش های مرتبط با سرطان سینه در هر منطقه ای باید پیگیری شود و تمام این آموزش ها از صفر تا صد بصورت رایگان است.

دبیر همایش همایش آغاز به کار شعبه مرکز همیاری آموزش، اشتغال و درمان بیماران صعبت العلاج ایران در بروجرد گفت: تلاش این مرکز بر این امر استوار است تا بتوان بخشی از مشکلات درمانی، مالی و اشتغال بیماران را رفع کرد یعنی با ایجاد زمینه هایی برای اشتغال بیماران مبتلا به سرطان به آنها کمک کرد.

حسین کردی افزود: ارائه آموزش هایی به منظور ارتقای آگاهی جامعه نسبت به بیماری های صعب العلاج یکی دیگر از محورهای این مرکز همیاری است .

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از محورهای این همایش، کارگروه دبیرخانه نهج البلاغه است، گفت: این کارگروه بر این محور تلاش دارد تا شیعیان جهان به یک یکپارچگی و انسجام در جهان برسند و با راه اندازی انجمن های بین المللی در این زمینه می توان به این هدف رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =