۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83842030
۰ نفر

برچسب‌ها

سد خائیز بوشهر امسال آبگیری می‌شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: سد خائیز از جمله پروژه‌های مهم این استان در حوزه آب است و با تلاش صورت گرفته و روند اجرا انتظار می‌رود تا پایان سال آبگیری و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در بازدید از پروژه در دست ساخت سد خائیز در شهرستان تنگستان افزود: برای تامین منابع مالی این پروژه مشکل داشتیم که در سفر اسفند ۹۷ رئیس جمهوری به استان این پروژه مطرح و برای آن ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

وی بیان کرد: از این میزان اعتبار مصوب سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان تخصیص یافت و امسال نیز باید ۳۵ میلیار تومان دیگر از این محل به این پروژه تخصیص یابد.

گراوند اضافه کرد: با این وجود نوسان قیمت روی هزینه‌ها و کارها تاثیر گذار است اما تلاش دولت این است که اجازه ندهیم در روند اجرا وقفه‌ای پیش آید.

وی تاکید کرد: سد خائیز ۱۶ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که وجود آن در حوزه باغ‌ها، حفظ این سرمایه‌ها و مهار آب‌هایی که هر سال وارد دریا می‌شود، موثر است.

استاندار بوشهر گفت: پروژه سد خائیز فعال است و در هفته‌های آینده جبهه کاری این پروژه توسعه می‌یابد و کار شتاب می‌گیرد.

گراوند اظهار داشت: تلاش می‌شود بتوانیم با تزریق اعتبار به پروژه سد خائیز روند اجرای این پروژه با همین سرعت پیش برود و براساس وعده‌ای که شرکت آب منطقه‌ای داده تا پایان سال این پروژه آبگیری و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =