معاون عمرانی وزیر کشور: ۸۰ هزار طرح نیمه‌تمام در کشور وجود دارد

سمنان- ایرنا- معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: ۸۰ هزار طرح عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که تکمیل طرح‌های دارای پیشرفت‌ بالای ۸۰ درصد در اولویت است.

مهدی جمالی‌نژاد روز پنجشنبه در دومین روز سفر خود به استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طبق برآوردها برای تکمیل طرح‌ها لازم است و در شرایط فعلی ۸۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه برای تکمیل برآورد شده است.
وی ادامه داد: توصیه می‌شود طرح نیمه تمام به منظور تکمیل به بخش خصوصی واگذار شود و از مشارکت بخش خصوصی برای تسریع در تکمیل طرح استفاده شود.

کشور ۱۹ هزار اتوبوس نیاز دارد

جمالی نژاد گفت: ناوگان اتوبوسیرانی کشور فرسوده است و در حدود ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس لازم است تا ناوگان جوان شود و پویا به فعالیت خود ادامه دهد.
رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: در شرایط سخت فعلی نمی‌توان تمام ۱۹ هزار دستگاه بازسازی شود، اما در زمان حاضر برخی کلان‌شهرها مانند تهران و اصفهان در این زمینه پیشرو شدند، برای تهران ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در حال ساخت و آماده سازی است.
جمالی نژاد تصریح کرد: تامین این تعداد اتوبوس با شرایط اقتصادی فعلی سخت است ولی در شهرهای مختلف ناوگان اتوبوسرانی قدیمی در حال بازسازی است.
وی اضافه کرد: بازسازی اتوبوس‌های قدیمی در شهرها با سرعت در حال انجام است و در شرایط اقتصادی فعلی یک هزار و ۵۰۰ دستگاه در حال بازسازی است.
رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بیان کرد: شرکت اتوبوس‌سازی در کشور زیاد است و تلاش می‌شود با همکاری دیگر بخش‌ها از تولیدگران در این صنعت حمایت و مشکلات رفع شود.
جمالی نژاد با اشاره به اینکه به دلیل شرایط اتوبوس وارد نشده و درون کشور تولید نشده است، ادامه داد: از شیوع کرونا کمتر از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس اضافه شده است.

پنج هزاردستگاه اتوبوس برای کلانشهرها تامین می‌شود
وی افزود: با رفع مشکلات واحدهای اتوبوس‌سازی خرید پنج هزار دستگاه اتوبوس برای کلان شهرها در کوتاه مدت پیش‌بینی شده است و افزایش ناوگان نقشی مهم در کلان شهرها برای رعایت فاصله اجتماعی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا دارد.
معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت:  با بیان اینکه قیمت هر یک دستگاه اتوبوس در زمان حاضر افزایش زیادی داشته است، ادامه داد: اکنون قیمت هر دستگاه اتوبوس در حدود ۲ میلیارد تومان است که این هزینه برای شهرداری‌های میانی و بزرگ زیاد است.
معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سفر دو روزه به منظور بازدید از طرح‌های شهرداری و شرکت در همایش شهرداران و دهیاران استان سمنان به این استان سفر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =