نماینده مجلس: تحقق جهش تولید مستلزم حمایت سرمایه و دانش است

تبریز-ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران و توسعه دانش و فناوری دو بال اصلی تحقق جهش تولید در سال جاری هستند و همه باید برای فراهم کردن این شرایط دست به دست هم دهیم.

الهوردی دهقانی روز شنبه با حضور در خبرگزاری ایرنا مرکز تبریز، با تاکید بر اینکه تحقق شعار سال جز با توکل و اتکا به امکانات و داشته های داخلی میسر نمی شود، افزود: در این راستا چشم دوختن به بیرون از مرزها و بهره مندی از امکانات و تجهیزات بیگانگان نتیجه ای در بر ندارد، چون تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران اسلامی ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و تجربه انواع تحریم ها، فشارها و توطئه های سیاسی و اقتصادی نشان می دهد که هر موقع به توانمندی ها و امکانات داخلی توجه کرده و از آنها در ابعاد مختلف تولید، صنعت، فناوری و دفاعی بهره برده ایم، بسیار نتیجه بخش بوده و شرایط کشور را متحول کرده است.

دهقانی، توجه به تولید داخلی و حمایت از سرمایه داران و سرمایه گذاران را در تحقق جهش تولید بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: اینکه امروز سرمایه داران را که برای ایجاد تغییر و تحول در عرصه تولید وارد میدان مبارزه با تحریم ها می شوند، زالوصفت بنامیم و از حمایت آنها دست بکشیم، بدون تردید به ضرر اقتصاد، فرهنگ و سیاست های کلان کشوری خواهد بود و صدمات ناشی از چنین نگرشی را آحاد مردم خواهند دید.

وی یادآوری کرد: ایران اسلامی نه به دست بیگانگان و آمریکا، بلکه توسط جوانان خلاق، مدیران لایق و سرمایه داران و صاحبان صنعت و تولیدکنندگان داخلی همین کشور ساخته می شود و دولت و مجلس باید حمایت همه جانبه از این نیروی انسانی کم نظیر داشته باشند.

دهقانی، پیشرفت های ایران در حوزه صنایع دفاعی، موشکی، نانوفناوری، دانش پهبادی و صنایع الکترونیکی را مرهون  وجه به جوانان و امکانات داخلی دانست و گفت: این رشد کم نظیر در تاریخ ایران، شعار «ما می توانیم» را به بهترین شکل ممکن به منصه ظهور رسانده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد عرصه جنگ نیست و باید پایه های آنرا برای مقابله با تحریم های دشمنان قوی تر کرد، افزود: قوی شدن اقتصاد جز با تحولات عمیق در حوزه صنعت و تولید ممکن نخواهد شد و این تحول بزرگ نیازمند تزریق منابع مالی است.

نماینده مردم ورزقان و هوراند در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: تلفیق و ترکیب منابع مالی، صنعت، دانش و تولید می تواند اقتصاد کشور را دگرگون کرده و حرکت در مسیر تحقق جهش تولید را هموارتر سازد.

دهقانی، سرمایه گذاران و صاحبان صنایع را افسران و پاسداران حریم اقتصادی کشور خواند و اضافه کرد: باید با رفع موانع موجود و حمایت های گسترده از این طیف، ثروت و سرمایه آنها را به سمت تولید سوق دهیم.

وی توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان را از دیگر عوامل دخیل در توسعه اقتصادی کشور و تحقق جهش تولید بیان کرد و اظهار داشت: توسعه فعالیت های این شرکت ها در حقیقت راه میان بر برای دور زدن تحریم هاست و با تقویت این شرکت ها می توان مسیر حرکت انقلابی و جهشی از اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دیجیتال را تسریع کرد.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =