وزیر راه و شهرسازی: بهره‌برداری از ۵۰ کیلومتر بزرگراه در لرستان تا پایان امسال

خرم‌آباد – ایرنا – وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰ کیلومتر طرح بزرگراهی تا پایان امسال در لرستان افتتاح می شود که نخستین قطعه آن در شهریور محقق خواهد شد.

محمد اسلامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تکمیل و اتمام طرح های بزرگراهی از اولویت های وزارت را ه و شهرسازی است و برخی از این طرح ها همانند جاده ازنا- شازند که ازدهه های گذشته تاکنون به اتمام نرسیده در قالب برنامه های افتتاحی قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین قطعه خرم آباد – بروجرد و آزادراه خرم آباد – اراک در قالب بخشی از محور آزادراهی شمال به جنوب کشور امسال بهره برداری می شود که به عنوان یکی ازبرخورداری های ممتاز لرستان نقش مهمی در صنعت حمل و نقل خواهد داشت.

وی اظهار داشت: این طرح علاوه بر افزایش ایمنی و کاهش سوخت، طول مسیر را ۲۰ کیلومتر کاهش داده و اولین آزادراه ۶ خطه کشور است که تونل آن هم به طول سه هزار و ۲۰۰ متر ۶ خطه می باشد.

وزیر راه و شهرسازی در صوص توسعه شبکه ریلی لرستان نیز گفت: اتصال ریلی از ازنا به الیگودرز پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که قرار است با مشارکت استانداری لرستان، استفاده از الگوهای سرمایه گذاری و کمترین نیاز بودجه دولتی تکمیل شود.

اسلامی در خصوص لغو ژی در ژی چند ژرواز ایران ایر در فرودگاه خرم آباد توضیح داد: کالیبراسیون سیستم های ناوبری فرودگاههای کشور نوبتی انجام می شود که اکنون لرستان در اولویت قرار دارد و با انجام فلای چک ( پرواز آزمایشی) دریکشنبه هفته آینده، پروازهای ایران ایر نیز از سر گرفته خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر ۱۷ فرودگاه کشور در لیست انجام فلای چک هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =