۳۵ صندوق خرد محلی خود اشتغالی در شهرستان رشتخوار تشکیل شده است

مشهد- ایرنا - نماینده مدیرعامل مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: این مجتمع به عنوان معین اقتصادی منطقه رشتخوار با تشکیل ۳۵ صندوق خرد محلی تاکنون توانسته ‌است یکی از بیشترین ظرفیت‌های مردمی را در منطقه فراهم کند و در سال گذشته ایجاد حدود ۷۰۰ شغل را برای مردم پایه‌ریزی کرده و به ثبت رسانده است.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، مهدی بروخیان در دومین نشست رسانه‌ای تبیین اقدامات معین‌های اقتصادی - فرهنگی که در روزنامه خراسان برگزار شد افزود: با تشکیل این صندوقهای خرد محلی با همکاری سایر نهادها تاکنون توانسته‌ایم یکی از بیشترین ظرفیت‌های مردمی را در منطقه فراهم کنیم و باید گفت صندوق‌های خرد محلی با استفاده از بودجه و اندوخته خود مردم ایجاد می‌شود و به دنبال آن با ایده‌پردازی و کمک "معین اقتصادی" کارآفرینی توسط روستاییان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: مجتمع سنگ‌آهن سنگان عنوان عسلویه شرق ایران را یدک می‌کشد و به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های شرق ایران و بزرگترین تولیدکننده سنگ‌آهن ایران نقش‌آفرینی می‌کند.
مشاور مدیرعامل مجتمع سنگ‌آهن سنگان ضمن تشکر از استاندار خراسان رضوی به دلیل پایه‌ریزی الگوی مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی در استان گفت: به واسطه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بنگاه‌های اقتصادی موفق به کمک مردم می‌آیند و در زمینه اشتغال، کارآفرینی و توسعه اقتصادی فعالیت می‌کنند.
بروخیان افزود: با شروع کار به عنوان معین اقتصادی، مطالعات گسترده‌ای را در سطح شهرستان انجام دادیم و ظرفیت‌های منطقه را شناسایی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که شهرستان رشتخوار با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد می‌تواند نگین استان خراسان رضوی در حوزه کشاورزی، دامپروری، زعفران و پسته باشد.
او ادامه داد: مجتمع سنگ آهن سنگان با هزینه نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان حدود ۲۵۰ کیلومتر از جاده بین مزارع بخش جنگل شهرستان رشتخوار را تسطیح کرد و از  حدود ۷۰۰ شغلی که به ثبت رسانده است 163 شغل تایید شده است.
وی از رسانه ها دعوت کرد تا با حضور در شهرستان رشتخوار از نزدیک عملکرد معین اقتصاد مقاومتی شهرستان و اقدامات انجام شده را مشاهده کنند چراکه فعالیت‌های بسیاری انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =