۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83841958
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح شهری در کرمان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - ۲ طرح‌ شهری از جمله بهسازی میدان رسالت و بوستان سراج با حضور شهردار کرمان، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری، در مرکز این استان به بهره‌برداری رسید و با این اقدام، پویش افتتاح با شعار هر هفته یک افتتاح آغاز شد.

شهردار کرمان روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از این ۲ طرح در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه شهروندان برای گذران اوقات فراغت و تفریح به بوستان‌ها مراجعه می‌کنند، ساخت بوستان‌ها در سطح شهر اهمیت فراوانی دارد.

سیدمهران عالم‌زاده با تأکید بر ضرورت افزایش تعداد بوستان‌ها و سرانه فضای سبز در شهر اظهار داشت: نوروزِ سال گذشته، ۲۰ بوستان در شهر کرمان به بهره‌برداری رسید و برای نوروز امسال نیز ساخت و افتتاح ۱۵ بوستان در نقاط مختلف شهر در دستور کار قرار گرفت که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، بهره‌برداری از این بوستان‌ها به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از این تعداد پروژه، از امشب در قالب پویش افتتاح و با شعار هر هفته یک افتتاح، بهره‌برداری و تقدیم مردم عزیز کرمان می‌شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه امشب به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا (ع)، بوستان سراج که به نام یکی از القاب امام رضا (ع) نام‌گذاری شده، به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: همچنین میدان رسالت که پس از سال‌ها بهسازی شده، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه، در هفته‌های آینده نیز بوستان‌های خبرنگار، شب‌بو، زریسف، نرگس، ارغوان، شیراز، بلدالامین و آفتاب به بهره‌برداری می‌رسد و همچنین پیاده‌راه سلامت و بوستان‌های بهسازی‌شده شهید مرتضوی، شهریار، بوستان معلم و محوطه گنبد جبلیه به بهره‌برداری خواهد رسید.

عالم‌زاده با اشاره بر ضرورت توجه به مناسب‌سازی فضاهای شهری به‌ویژه بوستان‌ها تأکید کرد: در این دوره از مدیریت شهری، توجه به مناسب‌سازی فضاهای شهری برای تردد و استفاده افراد دارای معلولیت، در دستور کار قرار گرفته است؛ بنابراین، در تمام پروژه‌ها تلاش شده تا مسیرها و فضاهای ویژه این افراد در نظر گرفته شود.

وی به انتخاب کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوست‌دار کودک اشاره کرد و گفت: توجه به فضاسازی بوستان‌ها و سایر فضاهای شهری برای کودکان نیز از دیگر مواردی است که در این دوره از مدیریت شهری مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

شهردار کرمان بیان داشت: موارد ذکر شده در پروژه‌هایی که در قالب پویش افتتاح و با شعار هر هفته یک افتتاح به بهره‌برداری خواهد رسید نیز به‌طور ویژه دیده شده است.

طرح‌های بوستان سراج و بهسازی میدان رسالت، به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا (ع)، در قالب پویش افتتاح با شعار هر هفته یک افتتاح با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار کرمان و جمعی از مدیران شهری، به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha