۱۸ هزار تن کالا از گمرکات قم صادر شد

قم - ایرنا - مدیرکل گمرکات قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان خردادماه، ۱۷هزار و ۸۴۵ تن انواع کالا از گمرکات استان به کشورهای مختلف صادر شده‌است.

محمد خلیلی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: این کالاها از قبیل گرانول، کفش و صندل،‌ شمش سرب، مفتول مسی و محصولات پلاستیکی و شیمیایی به ارزش ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار به کشورهایی همچون عراق،‌ افغانستان،‌ امارات،‌ هند،‌ پاکستان و ازبکستان صادرشده است.

وی ادامه داد:‌ در همین رابطه درآمد گمرکات استان نیز به ۲۸ میلیارد تومان رسید که از مجموع کل درآمد،‌ مبلغ ۲۲۴ میلیون تومان درآمد استانی بوده‌است.

وی افزود: همچنین دراین مدت مقدار ۱۶هزار و ۵۹۵ تن کالا از سایر گمرکات به گمرکات استان قم ترانزیت شده‌است.

خلیلی گفت: در بخش امانات پستی نیز ۱۸ بسته به وزن ۷۰ کیلوگرم از کشورهایی همچون آمریکا، استرالیا،‌ امارات،‌ آلمان و عراق به‌عنوان هدیه و سوغات به بخش امانات خارجی گمرکات قم وارد و ترخیص شده‌است.

وی بیان کرد: تعداد ۸۸ فقره پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۷۲ هزار و ۶۸۷ میلیون ریال در گمرکات استان قم تشکیل‌ شده‌است.

مدیرکل گمرکات قم در خصوص واردات انجام‌شده به استان نیز گفت: در سه‌ماهه ابتدایی سال جاری،‌ ۷هزار و ۶۳۹ تن کالا همچون خودرو سواری،‌ قطعات موتورسیکلت، الیاف اکرولیک،‌ اجزا ماشین لباسشویی و پکیج و لوازم‌آرایشی و بهداشتی به ارزش ۳۶ میلیون دلار از کشورهایی نظیر کره، چین‌،‌ هند، ایتالیا، امارات،‌ ترکیه و ژاپن از طریق گمرکات قم به کشور وارد شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =