۲۶ هزار تن گندم از کشاورزان ایذه‌ خریداری شد

اهواز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: ۲۶ هزار تن گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان شهرستان ایذه خریداری شد.

مصطفی هنرمندیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در سال زراعی جاری ۲۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان ایذه به کشت گندم اختصاص یافت.

وی افرود: با پایان فصل برداشت گندم، ۲۶ هزار تن محصول گندم توسط مراکز خرید و سوله‌ها خریداری شد و با توجه به اینکه کشاورزان مقداری از محصول را برای مصرف بذری، خوراک دام و مصرف شخصی نگهداری می‌کنند، رقم تولید گندم ایذه بیش از ۳۸ هزار تن برآورد می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایذه مهمترین ارقام کشت شده گندم در شهرستان ایذه  را چمران، چمران۲، دهدشت، کریم و بارج دانست و گفت: سال گذشته ۲۲ هزار تن گندم توسط تعاونی روستایی و نمایندگی غله در ایذه خریداری شد.

هنرمندان همچنین با اعلام پایان برداشت جو در ایذه گفت: حدود ۲۲ هزار هکتار از اراضی این شهرستان نیز به کشت جو اختصاص یافته‌بود که بیش از ۲۰ هزار تن محصول از این میزان سطح زیر کشت برداشت شد، اکثر این محصول برای مصارف کشاورزان و دامداران ذخیره شده‌است.

شهرستان ایذه با ۵۳ هزار هکتار زمین زیر کشت با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات از قطب‌های کشاورزی خوزستان است. مرکز ایذه در ۱۸۳ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =