توزیع ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا : توزیع ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی روز پنجشنبه در چهارمین مرحله رزمایش کمک مومنانه با حضور استاندار مرکزی، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیران شهری طی مراسمی در مصلی بیت‌المقدس اراک آغاز شد.

 استاندار مرکزی در این مراسم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده توزیع ۱۰۰ هزار بسته کمک معیشتی در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه در این استان هدفگذاری شده بود که با اجرای این مرحله ۱۵۰ هزار بسته بین اقشار محروم جامعه در حاشیه شهرهای توزیع شده‌است.
سید «علی آقازاده» افزود: چهار هزار بسته کمک معیشتی شامل سه هزار بسته توسط شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر اراک و یک‌هزار بسته توسط بسیجیان استان برای کمک به اقشار محروم جامعه تهیه شده و امید است این مهم برای کاهش مشکلات مردم به خصوص اقشار محروم ادامه یابد.

وی اجرای رزمایش کمک‌ مومنانه و توزیع کمک‌ معیشتی در بین اقشار محروم جامعه را نشان از اوج اعتقاد مردم ایران اسلامی در کمک به همنوع دانست و خاطرنشان کرد: این حرکت خداپسندانه باید استمرا یابد.

وی با تاکید بر تمرکز توزیع کمک‌های معیشتی در استان مرکزی گفت: تمرکز در توزیع، از موازی کاری در این حوزه جلوگیری کرده و زمینه بهره مندی تمامی اقشار محروم جامعه از این کمک‌ها فراهم می شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز در این آیین گفت: سه مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه تاکنون با کمک نماینده ولی فقیه، استانداری و خیران در این استان اجرا شده و  طی آن بسته‌های غذاییدر بین اقشار محروم حاشیه شهرها و روستاهای استان توزیع شده‌ و ای

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی در مرحله چهارم رزمایش مومنانه استان مرکزی بین اقشار ضعیف جامعه توزیع می‌شود که چهار هزار بسته آن از سوی شهرداری، شورای اسلامی کلانشهر اراک و ناحیه مقاومت این شهرستان تهیه و در بین محرومان شهرستان توزیع می شود.

وی  خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی با برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه به فرموده رهبر معظم انقلاب به جهانیان و استکبار جهانی نحوه برخورد و کمک به همنوع را نشان دادند.

وی یادآورشد: امروزه استکبار جهانی برای رهایی از فشارهایی که به آنان وارد می شود و برای ضربه زدن به ملت ایران، نحوه شورش در خیابان‌ها را به جوانان آموزش می‌دهد در صورتی که مردم ایران اسلامی با بهره‌گیری از تجارب تاریخی خود، گوش به فرمان  مقام معظم رهبری هستند و  در برابر  توطئه‌های ایستادگی کرده و از این مشکلات عبور می‌کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ملت ایران اسلامی درک کرده اند رفع مشکلات اقتصادی در سایه امنیت و اتحاد امکان‌پذیر است و در این زمینه اجازه توطئه به دشمنان را نخواهند داد.

شهردار کلانشهر اراک نیز در این مرایم گفت: سه هزار بسته کمک معیشتی امروز در راستای اجرای وظیفه اجتماعی و مدیریت شهری شهرداری به مردم اهدا شد و ادامه این مهم در دستور کار قرار دارد.

«محمدکریم شفیعی» افزود: اهدای این کمک‌ها موجب می‌شود بخشی از مشکلاتی که بر اثر شیوع ویروس کرونا برای مردم حاشیه شهر اراک ایجاد شده، برطرف شود.

پس از بیانات رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای رزمایش همدلی و کمک مومنانه به مردم،   ظرفیت‌های مختلف استان برای تحقق این امر مهم بسیج شد.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر تا ۱۱ تیر ۹۹ در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =