ایذه مکانی برای دفن زباله بیمارستانی ندارد

اهواز -ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان ایذه گفت: زباله‌های بیمارستانی پس از ضدعفونی شدن باید در سایت دفن زباله تخلیه شوند که ایذه مکانی برای این کار ندارد.

حسین شاهولی پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طبق دستورالعمل‌ها نسبت به ضدعفونی و بی‌خطر سازی زباله‌های بیمارستانی به وسیله دستگاه مخصوص اقدام می شود افزود: با این کار عملا زباله‌ها باید به سایت دفن زباله منتقل شوند که متاسفانه ایذه هنوز با مشکل نبود سایت مواجه‌است.

وی اضافه کرد: اگر مکانی برای دفن زباله بیمارستانی در اختیار شبکه بهداشت و درمان ایذه قرار گیرد ، زباله‌های بیمارستانی با مخلوط آهک دفن می شوند اما کسی در این زمینه با ما همکاری نمی‌کند.

شاهولی از طرح این مشکل در نشست بعدی شورای سلامت ایذه خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه مشکل دفن زباله فقط مختص بیمارستان نیست و کل شهرستان با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند که امیدواریم زودتر این مسئله برطرف شود.

وی از نصب یک دستگاه ضدعفونی جدید در بیمارستان شهدای ایذه سخن گفت و تاکید کرد: مجوز لازم برای ساخت مکان برای این دستگاه اخذ شده است و در آینده نزدیک آن را نصب خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا انتشار عکس‌های زیادی از انباشت زباله در یکی از قسمت‌های بیمارستان شهدای ایذه در روزهای اخیر به چالش بهداشتی در روزهای کرونایی این شهرستان تبدیل شده‌است .

شهرستان ایذه با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان ۱۵۰ تخت‌خوابی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =