توفان ۲۵۰ میلیون تومان به حوزه برق دلگان خسارت زد

زاهدان- ایرنا- فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: توفان روز گذشته ۲۵۰میلیون تومان به شبکه برق این شهرستان خسارت وارد کرده است.

مجتبی شجاعی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اثر توفان روز گذشته در دلگان و در پی آن قطع برق تعدادی از روستاهای این شهرستان عملیات برق دار کردن مجدد این روستاها در دستور کار اداره برق قرار گرفت.

وی بیان کرد: در پی وقوع توفان شدید و بی‌سابقه روز گذشته در این شهرستان هفت خط ٢٠ کیلوولت در بخش مرکزی و سه خط ٢٠ کیلو ولت در بخش جلگه چاه هاشم قطع و روستاهای تغذیه کننده آنها بی‌برق شدند. 

رییس اداره برق دلگان نیز گفت: با تلاش‌های پنج تیم اتفاقات در بخش مرکزی هر هفت خط این بخش برقدار و همچنین با تلاش‌های یک تیم اتفاقات در جلگه چاه هاشم ٢ خط این بخش برقدار شد. 

سعید مهرآمیز افزود: تاکنون تنها در مرکز شهر گلمورتی ٤٢ خاموشی اعلام که از این تعداد ٣٥ مورد وصل شده است. 

وی بیان کرد: کارکنان اداره برق دلگان هم‌اینک در مسیرهای کهنک لدی، نعمت آباد سردشت، گلدشت چاهکیچی، کهنک چیل کنار و هیتک با یک دستگاه جرثقیل و سه دستگاه ایسوزو در حال خدمات رسانی هستند. 

مدیر اداره برق دلگان با بیان اینکه شکستگی حدود ١٥ اصله تیر فشارمتوسط و ضعیف در مسیرهای بالشتی، حسین آباد لدی، چاه علی، احمدآباد گروک ، باغ نیل و همچنین سقوط یک دستگاه ترانس در حسین آباد لدی از خسارت‌های این توفان بوده افزود: با کمک پیمانکاران سطح شهرستان تا پایان امروز تمامی مشترکان برقدار می‌شوند. 

به گزارش ایرنا، گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در ۴۸۵ کیلومتری جنوب غربی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha