درخواست فرماندار لارستان از وزیر نیرو برای تسریع در پروژه پست ۴۰۰ مگاواتی

لارستان – ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان از وزیر نیرو خواستار تسریع و شتاب بخشی در اجرای طرح نیمه تمام پروژه ۴۰۰ مگاواتی برق لارستان پس از ۱۱ سال از شروع عملیات اجرایی آن شد.

جلیل حسنی پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح ۶ نیروگاه خورشیدی به صورت ارتباط از راه دور توسط رئیس جمهوری، از وزیر نیرو خواستار تامین اعتبار مورد نیاز و فعالیت مجدد این طرح ملی شد.

وی با بیان اینکه مصوبه منطقه ویژه لارستان نیز به تمام این پروژه بزرگ گره خورده است، گفت: با بهره برداری از این طرح نه تنها مشکل نوسانات برقی در گرمای سوزان لارستان بلکه در بسیاری از مناطق جنوب استان فارس از جمله خنج، گراش، اوز و بخشی از شهرستان لامرد نیز رفع خواهد شد.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح را هم اکنون بالای ۶۵ درصد عنوان کرد و گفت: خط انتقال ان و پست ۲۳۰ کیلوولت تا شهرستان جهرم نیز انجام شده است.

فرماندار ویژه لارستان گفت:‌با توجه به اهمیت و ضرورت وجود نیروگاه های خورشیدی در تامین انرژی های تجدید پذیر و قابلیت های منحصربه فرد این شهرستان برای ایجاد سرمایه گذاری های کلان هم اینک صدور مجوز برای ۱۷ مورد نیروگاه خورشیدی از یک تا ۲۵ مگاواتی دیگر صادر شده است.

حسنی بیان کرد:‌تمام این مجوزها و صدور استعلام ها و زیرساخت های موجود که ظرف سال های گذشته و در دولت تدبیرو و امید صادر و تامین شده است.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاری لازم نیز توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی و متقاضیان نیز تامین شده و اعلام کرده اند که با جدیت به دبنال اجرایی کردن این نیروگاه ها در کمترین زمان ممکن هستند.

فرماندار لارستان افزود: این نیروگاه ها چنانچه با سرمایه گذاری داخلی انجام شود به ازای هر مگاوات نیروگاه خورشیدی رقمی افزون بر ۶۰ تا ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و هزینه نیاز دارد.

۶ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی کورده لارستان با سرمایه گذاری خارجی حدود ۱۲ میلیون دلاری به همراه پنج نیروگاه خورشیدی دیگر در شهرها و مناطق مختلف استان فارس و به میزبانی شهرستان لارستان امروز (پنجشنبه) ۱۲ تیرماه جاری در ارتباط از راه دور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و وزیر نیرو به طور رسمی وارد مدار بهره برداری می‌شوند.

این طرح های نیروگاهی و صنعتی که عمدتا با سرمایه گذاری خارجی وارد فاز بهره برداری شده علاوه بر نوید بهره گیری از انرژی های پاک ، بی اثر بودن فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه علیه کشورمان را می رساند، به عقیده مسئولان  و کارشناسان اجرای این طرح ها به ویژه در جنوب استان فارس همچنین می تواند دروازه حضور بیش از پیش استان فارس بویژه شهرستان لارستان به مرحله صنعتی شدن را نیز رقم  زند.

یکی از مهمترین و شاخص ترین این طرح ها شامل نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی کورده لارستان است که با سرمایه گذاری حدود ۱۲ میلیون دلاری و با همت و تلاش سرمایه گذار بخش خصوصی وهمراهی و همکاری دولت برای ایجاد زیرساخت ها و مجوزهای لازم اکنون آماده افتتاح با دستور و ارتباط ویدئویی رئیس جمهوری اسلامی ایران شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha