دو هزار بسته کمک معیشتی به معلولان مشهد اختصاص یافت

مشهد- ایرنا- اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی دو هزار بسته کمک معیشتی به مناسبت دهه کرامت به معلولان تحت پوشش بهزیستی مشهد اختصاص داد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی در این مراسم که روز پنجشنبه در محل این نهاد برگزار شد گفت: همزمان با دهه پر برکت کرامت، در پنجمین مرحله از کمک‌های مومنانه و کریمانه در سطح مشهد دو هزار بسته کمک معیشتی و در سطح کل استان پنج هزار بسته کمک معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب، عدس و سویا بین خانوارهای معلول و نیازمند آسیب دیده اقتصادی از تبعات سوء بروز بیماری کرونا توزیع می‌شود.

حجت الاسلام محمد احمدزاده ارزش دو هزار بسته اختصاصی مشهد) را ۴۸۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از این مبلغ حدود ۲۰۰ میلیون تومان آن از محل موقوفه محمد ابراهیم توسلی تهرانی و بقیه آن از محل کمک‌های سایر خیرین استان تامین شده است.

مدیر بهزیستی مشهد نیز در این مراسم با تشکر از کمک‌های کریمانه خیرین به جامعه هدف بهزیستی گفت: طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی ۱۰ درصد از جمعیت کشورها را افراد با معلولیت تشکیل می‌دهند که از این تعداد سه تا پنج درصد آنها نیازمند کمک‌های جدی هستند و با این تعریف شهرستان ۳.۵ میلیون نفری مشهد حدود ۳۵۰ هزار معلول دارد اما بهزیستی مشهد ۵۲ هزار خانوار معلول را تحت پوشش دارد که حمایت ماهانه از آنها ۶.۵ میلیارد تومان هزینه دارد.

محسن مروی افزود : بهزیستی ۱۵۶ فعالیت تعریف شده دارد و در شهر مشهد ۱۱۰ خیریه فعال خدمت می کنند و سال گذشته مردم مشهد بیش از ۵۵ میلیارد تومان به بهزیستی برای پیشبرد اهداف مردمی و خیرخواهانه‌شان کمک کردند اما با توجه به بروز مشکلات کرونا نیازمند افزایش کمک‌های خیران هستیم.

وی ادامه داد: در سازمان بهزیستی بحث مسکن، اشتغال و معیشت معلولان در اولویت قرار دارد و امیدواریم با همدلی و کمک‌های خیرخواهانه مردم بیش از گذشته به جامعه هدف خدمت کنیم.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۱ هزار و ۱۰۶ تن را در کشور گرفته است.

همچنین تاکنون ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =