۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83841829
۰ نفر

برچسب‌ها

اعطای ۱۵۰ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان یزدی

یزد- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد یزد گفت: این نهاد در سه‌ماهه نخست سال جهش تولید با پرداخت ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان وام اشتغال، ۴۲۱ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد کمیته در استان یزد ایجاد کرد.

به گزارش پنجشنبه روابط عمومی کمیته امداد یزد، امیر زین‌العابدین قمی افزود: تسهیلات اشتغال اعطایی به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان از محل منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، بانک‌های عامل و اعتبارات اشتغال روستایی پرداخت می‌شود.

وی افزود: ۷۰ درصد تسهیلات از منابع بانکی شامل بانک‌های کشاورزی، صادرات، ملت، ملی، سپه، تجارت، مسکن، مهر ایران، توسعه تعاون، پست‌بانک و رفاه کارگران، ۱۵ درصد از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، ۱۳ درصد اعتبارات اشتغال روستایی و دو درصد تلفیقی (امدادی و دولتی) پرداخت‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: وام‌های اعطائی در زمینه‌های شغلی کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی، صنعتی و معدنی، خدمات و حمل‌ونقل به متقاضیان پرداخت‌شده است، این در حالی است که بیشترین وام پرداختی به میزان ۳۷ درصد مربوط به دامداری بوده است.

سال گذشته ۱۶۸۲ فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد شد و ۲۰۶۲ مددجوی تحت حمایت نیز طی این مدت از آموزش‌های شغلی این نهاد در سه سطح مقدماتی اشتغال، مهارت‌آموزی و پایدارسازی و توسعه اشتغال بهره‌مند شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =