کوهنورد مهابادی قله سبلان را در بیش از ۴ ساعت فتح کرد

مهاباد- ایرنا- رییس هیات کوهنوردی مهاباد گفت: "چیا چوکلی" کوهنورد جوان این شهرستان قله سبلان، سومین قله مرتفع کشور را در مدت زمان قابل توجه چهار ساعت و هفت دقیقه فتح کرد.

دیاکو افشردل روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کوهنورد شایسته مهابادی ارتفاع ۲ هزار و ۱۹۳ متری قله سبلان را در این مدت زمان کوتاه پیمود که در نوع خود یک رکورد برای فتح این قله محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این کوهنورد جوان مهابادی همچنین مسافت ۲ کیلومتری مبدا "شابیل" به نوک قله سبلان را نیز به تنهایی پیمود که با توجه به شرایط سخت مسیر فتح این قله به صورت انفرادی منحصر به فرد است.

رییس هیات کوهنوردی مهاباد اظهار داشت: با توجه به اینکه طول مدت زمان صعود یک کوهنورد به قله سبلان از سوی فدراسیون کوهنوردی اعلام شده است در حال استعلام برای دریافت این مدت زمان هستیم تا صورت لازم جزو رکوردهای ملی به ثبت برسد.

 افشردل یادآور شد: این شهرستان از دیرباز به عنوان یکی از قطب‌های مهم رشته کوهنوردی در کشور مطرح بوده و کوهنوردان این شهرستان در عرصه‌های داخلی و خارجی تاکنون موفق به فتح قله‌های مشهوری در جهان شده‌اند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ۸۰۰ ورزشکار در تیم‌های مختلف هیأت کوهنوردی این شهرستان عضو هستند و این رشته ورزشی در بین شهروندان و به ویژه خانواده‌های مهابادی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

کوه سبلان در ۳۵ کیلومتری غرب شهر اردبیل و ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مشکین شهر واقع شده و دارای چهار هزار و ۸۱۱ متر ارتفاع است.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار در قالب ۴۳ هیأت، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =