معاون رییس جمهوری: برنامه‌ دستگاه‌ها متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد

سنندج - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور بر لزوم بازنگری در تعریف پروژه‌های توسعه‌ای تاکید کرد و گفت: در شرایطی که با مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی مواجه هستیم، برنامه‌های دستگاه‌ها باید متناسب با وضعیت موجود باشد.

جمشید انصاری روز پنجشنبه در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان اظهار داشت: همه در سطح ملی و استانی وظیفه داریم برنامه‌ها را بازنگری کنیم و براساس شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی موجود اقدام کنیم.
وی بر لزوم آسیب‌شناسی عدم موفقیت در اجرای برنامه‌ها تاکید کرد و افزود: اگر برنامه‌ها موفقیت آمیز نبوده دلیل آن یا عدم تصمیم‌گیری صحیح یا نبود پیگیری مناسب است بنابراین بازنگری در تصمیمات قبلی می‌تواند ما را برای ادامه مسیر کمک کند.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه از سال ۹۴ مجموعه برنامه‌های اقتصاد مقاومتی آغاز شد، اضافه کرد: شرایط آن سال با توجه به کاهش تحریم‌ها خوب بود اما با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها در سال ۹۷، شرایط سخت‌تر شد، پس نیاز است براساس وضعیت کنونی پروژه‌ها را تعریف کرد.
انصاری با بیان اینکه هر روز شرایط اقتصادی برای کشورمان سخت‌تر می‌شود، یادآور شد: باید افزایش تاب‌آوری را قبل از رشد اقتصادی در اولویت کارهای خود قرار دهیم چرا که توسعه بدون بالا بردن تاب‌آوری در میان مسوولان و مردم ممکن نیست.
وی بر لزوم بروزرسانی آمار و ارقام در بحث خدمات و طرح‌های انجام شده در استان‌ها تاکید کرد و گفت: ارائه آمار قبلی مایه ناامیدی مردم خواهد شد ضمن اینکه با آمار دقیق ‌می‌توان تصمیم‌گیری های بهتری برای انجام برنامه‌ها داشت.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور به پیگیری خود برای رفع مشکلات پروژه آهن اسفنجی و پتروشیمی بعثت کردستان در سطح وزارتخانه‌های مرتبط اشاره کرد و افزود: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه و مریوان در مجلس است و نمایندگان استان باید برای تصویب و نهایی کردن آن تلاش خود را بکار گیرند چرا که تحول زیادی در توسعه کردستان خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =