۱۲ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83841795
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پایگاه ویژه پیشگیری جهادی در حاشیه شهر کرمان راه‌اندازی شود

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: ضرورت دارد در حاشیه شهر کرمان پایگاه ویژه پیشگیری - جهادی و کاهش آسیب راه‌اندازی شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سیدمهدی قویدل در نشست مشترک با معاون اجتماعی سپاه ثارالله استان کرمان افزود: یکی از برنامه های هفته قوه قضائیه دیدار با مقام معظم رهبری از طریق ویدیو کنفرانس بود که ایشان مطالب کاربردی و مهمی را مطرح نمودند، از جمله اینکه باید یکی از برنامه های تحولی دستگاه قضا پیشگیری از وقوع جرم با جلب مشارکت های مردمی و استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و نخبگان باشد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بسیج در برنامه های پیشگیرانه این معاونت در دستور کار است، اظهار داشت: یکی از این موارد کمک به منظور اجرای تفاهم نامه سربازان آفتاب با هدف توانمندسازی اجتماعی سربازان، ارتقا فرهنگ مهارت های زندگی در اجرای برنامه ها و مهارت های هدفمند برای این افراد است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان یادآور شد: پیشگیری و کاهش آسیب در برخی از مناطق و شهرک های حاشیه شهر کرمان از دیگر اولویت های این معاونت محسوب می شود و بسیاری از مشکلات و آسیب ها در آنجا نمود پیدا کرده که زیبنده مرکز این استان نیست به همین دلیل با دفاتر تسهیل گری، سمن ها و نخبگان ارتباط برقرار کرده ایم و قرار است در آن منطقه پایگاه ویژه پیشگیری و کاهش آسیب را راه اندازی کنیم که با همکاری بسیج و سپاه می توان این طرح را عملیاتی کرد.

قویدل تصریح کرد: باید با مسئول سازی، ادارات و سازمان های دولتی که کوتاهی کرده و با عدم نظارت خود موجب بروز این معضلات شده اند را به دلیل ترک فعل وعدم نظارت های لازم به دادستان اعلام کرد.

معاون اجتماعی سپاه ثارالله استان کرمان نیز بیان کرد: عمده ماموریت های ما خارج از مجموعه سپاه انجام می شود اما از آنجا که مقوله آسیب های اجتماعی دارای اولویت است آمادگی داریم طرح فرزندان آفتاب را با همکاری نیروهای سپاه و معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری، برای بسیجیان اجرا کرد.

سرهنگ ستایش نیا؛ نخستین گام در پیشگیری از حاشیه نشینی را تعیین حریم برای شهر و پیشگیری از تعرض به آن حریم عنوان کرد و افزود: از آنجا که رسیدگی به مشکلات حاشیه نشینی از اولویت های مقام معظم رهبری است به همین دلیل ۶ محله حاشیه ای شهر کرمان شناسایی شده و در قالب طرح کرامت در این مناطق فعال می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha