بیش از ۶۵۰۰ نفر در کرمان آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را فراگرفتند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان گفت: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر توسط جمعیت هلال احمر کرمان طی سه سال گذشته از آموزه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی برخوردار شدند.

رضا فلاح روز پنجشنبه در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان افزود: جمعیت هلال احمر به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از دستگاه هایی است که با انعقاد تفاهم نامه با ستاد مبارزه با موادمخدر و شورای اجتماعی وزارت کشور در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه های متعدد و فراوانی برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم بر اساس باورهای غلط برای کسب آرامش به مصرف مواد مخدر روی می آورند، اظهار داشت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اجرای بیش از ۳۵ نوع برنامه متفاوت آموزشی، فرهنگی و کارگاهی اعضای جوانان را در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعال کرده است.

فلاح خاطرنشان کرد: دوره ها و کارگاه های آموزشی سبک فرزندپروری و مهارت های زندگی ویژه مناطق حاشیه نشین، پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، کارآفرینی و رویداد استارتاپی بومینو، توانمندسازی محلی با رویکرد توسعه کسب و کارهای خرد و تربیت تسهیلگر اهم برنامه هایی است که توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان در طی سال های گذشته برگزار شده است.

وی افزود: توانمندسازی ۲۱۰ نفر در حوزه جوامع محلی با رویکرد کسب و کارهای خرد در شهرستان های کرمان، رفسنجان، کهنوج، ریگان، فهرج و بردسیر توسط ۲۱ تسهیلگر عضو جوان هلال احمر در سال جاری نیز در دست اقدام است.

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز بیان کرد: موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین اعضای جوانان استان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

ابراهیم بابایی افزود: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با تولید محتواهای آموزشی مختلف با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با هدف آموزش و حساس سازی آحاد جامعه در فضای مجازی اقدامات مهمی انجام داده اند.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با همراهی معاونان امور جوانان و داوطلبان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با دبیر و پرسنل ستاد شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان دیدار و گفتگو کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =