مبارزه با ملخ‌ها بدون هیچ آسیبی به مزارع و باغ‌ها در استان بوشهر پایان یافت

بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در این استان در سال جاری بدون هیچ گونه خسارتی در حوزه زراعت و باغبانی با موفقیت پایان یافت.

خسرو عمرانی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: داشتن تجربه و امکانات لازم در مبارزه با آفت ملخ صحرایی بسیار موثر بود به نحوی که در سال جاری این آفت کمترین خسارت‌ها به عرصه‌های منابع طبیعی را داشت و کوتاه کردن زمان مبارزه و کیفیت عملیات موجب شد این استان در زمینه مدیریت و کنترل آفت در میان استان‌های درگیر ملخ صحرایی استان موفق کشور معرفی شود.

وی یادآورشد: این درحالی است که در هجوم ملخ‌ها در سال ۹۸-۹۷ به استان بوشهر حدود ۷۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی و باغی این استان بین ۵ تا ۱۰ درصد آسیب دید.

عمرانی ادامه داد: درزمان حاضر عملیات مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر به پایان رسیده و موردی از آفت در این استان دیده نشده‌است.

وی اضافه کرد: کار ردیابی، پایش و مبارزه با آفت ملخ صحرایی از از اسفند سال گذشته در استان بوشهر آغاز و تا اواخر خرداد ادامه داشت و مبارزه در سطح ۴۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی و عرصه‌های طبیعی این استان انجام گرفت.  

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با وجود اینکه جمعیت ملخ‌ها امسال بین ۱۰ تا ۲۰ برابر سال گذشته بود اما با تدابیر انجام شده سطح مبارزه امسال نسبت به سال ۹۸-۹۷ که در سطح ۱۰۴هزار هکتار مبارزه انجام شد کاهش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: امسال ملخ‌ها در ۹ شهرستان استان بوشهر ورود کردند، ولی عمده عملیات مبارزه در شهرستان‌های دشتی، دیر، دشتستان و تنگستان بود.

عمرانی بیان کرد: عملیات مبارزه با ملخ‌ها امسال سخت‌تر بود، چون ملخ‌ها در مناطق کوهستانی و سخت‌گذر ورود پیدا کرده بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha