۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83841624
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کاهش صادرات نفت عراق در ماه گذشته میلادی

تهران-ایرنا- گزارش وزارت نفت عراق در ماه ژوئن (خرداد/ تیرماه) نشان می‌دهد که صادرات نفت این کشور در ماه ژوئن نسبت به ماه می (اردیبهشت/ خرداد) کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت نفت عراق، "عاصم جهاد" سخنگوی این وزارت‌خانه روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مجموع صادرات نفت خام این کشور در ماه ژوئن ۸۴ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۹۴ بشکه بوده است.

این درحالی است که صادرات نفت عراق در ماه می (اردیبهشت/ خرداد) ۹۹ میلیون و ۵۹۰ هزار بشکه ثبت شده است.

با وجود کاهش صادرات نفت عراق در ماه ژوئن نسبت به ماه می، درآمد بدست آمده با توجه به بالا رفتن قیمت نفت، افزایش نشان می‌دهد.

بر این اساس عراق در ماه ژوئن ۲ میلیارد و ۸۶۱ میلیون و ۱۴۰ هزار دلار از فروش نفت کسب درآمد کرد. این رقم در ماه می  ۲ میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلار بود.

به گفته جهاد، میانگین قیمت هر بشکه نفت در ماه ژوئن نیز حدود ۳۳ دلار و ۸۶۴ سنت ثبت شده است، در حالی که میانگین فروش نفت در ماه می ۲۱ دلار و ۴۵۰ سنت بود.

براساس گزارش وزارت نفت عراق، میانگین روزانه صادرات نفت این کشور در ماه ژوئن نیز رقمی حدود ۲ میلیون و ۸۱۶ بشکه در روز را نشان می‌دهد.

عراق به میزان تولید نفت روزانه در ماه می خود هیچ اشاره‌ای نکرده است.

قیمت هر بشکه نفت با توجه به کاهش غیر قابل پبش‌بینی ذخایر نفتی آمریکا افزایش یافت، بطوری که هر بشکه نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت  (WTI) روز چهارشنبه، به ترتیب ۴۲ دلار و ۴۲ سنت و ۴۰ دلار و ۳۸ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =