۱۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۳
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83841575
۱ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی سد عمارت در گرمی مغان شتاب می‌گیرد

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی سد عمارت گرمی مغان که از مدتی قبل متوقف شده بود، از سر گرفته شده و با تخصیص منابع مالی مالی شتاب می‌گیرد.

عباس جنگی مرنی روز پنجشنبه در بازدید از سد عمارت گرمی با اشاره به پیشرفت ۹۳ درصدی این سد اظهارداشت: بدنه سد و بسیاری از اقدامات لازم برای تکمیل این پروژه انجام گرفته و  با اختصاص منابع مالی جدید، روند تکمیل سد از روزهای آینده تسریع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به تاثیر بسیار مثبت این سد در توسعه و آبادانی منطقه بیان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این سد بخش قابل توجهی از کمبود منابع آب در بخش‌های مختلف شرب و کشاورزی و صنعت در منطقه مرتفع خواهد شد.

سید نادر زکوی ، نماینده مجری طرح سد عمارت گرمی نیز در این بازدید با ارائه گزارش از آخرین وضعیت و پیشرفت سد گفت: روند عملیات اجرایی این سد با مشارکت مالی بنیاد مستضعفان شتاب می‌گیرد.

وی افزود: سد عمارت بزرگترین سد استان اردبیل بوده و با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون متر مکعب و به ارتفاع ۱۰۶ متر از پی در دست احداث است.

زکوی ادامه داد: با بهره‌برداری از این سد ۱۵ میلیون متر مکعب آب برای شرب ، ۷۵ میلیون متر مکعب برای کشاورزی و ۲۸ میلیون متر مکعب نیز برای امور زیست محیطی اختصاص خواهد یافت.

نماینده مجری طرح سد عمارت اظهارداشت: توسعه و بهبود اراضی منطقه ، تامین آب شرب  ، تامین نیاز زیست‌محیطی و پایداری جریان رودخانه ، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت، رونق کسب و کار با توسعه باغ و زمین‌های کشاورزی، ساماندهی و اسکان عشایر، افزایش تولیدات کشاورزی و دامی و ایجاد صنایع وابسته از جمله اهداف اجرای طرح  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =