عرضه صنایع دستی در فرهنگسراهای کرج

کرج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اعلام کرد که این اداره کل آماده همکاری با شهرداری کرج برای عرضه صنایع دستی فرهنگسراهای این کلانشهر است.

فریدون محمدی عصر چهارشنبه در نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج افزود: ر برای ایجاد و برپایی نمایشگاه و بازارچه های صنایع دستی، راه اندازی غرفه های فروش صنایع دستی با همکاری شهرداری کرج  آمادگی داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: شورای اسلامی دوره پنجم کرج در بین سایر کلانشهر ها نگاه ویژه ای به گردشگری دارد. 

وی  اظهارداشت: از آنجا که استان البرز از ظرفیت های بزرگی در زمینه تولید محصولات صنایع دستی برخوردار است، براین اساس ایجاد ساز و کارهای مناسب برای حمایت از تولیدکنندگان این بخش اتخاذ شده و این صنعت به بازوی اقتصادی البرز و کشور تبدیل می شود.

این مسوول  با بیان اینکه استان البرز به خاطر وجود اقوام ایرانی از تنوع صنایع دستی برخوردار است و هنرمندان فاخر و شاخصی در استان البرز وجود دارد که در دنیا بی نظیر هستند، افزود: مهمترین مشکل هنرمندان صنایع دستی استان البرز فروش محصولات تولیدی است که در البرز برنامه های خوبی برای تحول در این بخش در دست اقدام داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز بیان کرد:  با اتخاذ ساز و کارهای مناسب و عملی در آینده نزدیک مرکز فروش دایمی محصولات فرهنگی و صنایع دستی در متراژی در حدود ۶۰۰ مترمربع برای جهش اقتصادی و درآمدی و فروش محصولات ارزشمند صنایع دستی در این استان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه مقوله صنایع دستی در ۲ بخش تولید و فروش محصولات حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: امروزه تقویت این بخش می تواند تحولی شگرف در درآمد استانی و ملی  ایجاد کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با بیان اینکه محوریت برنامه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج حمایت و رونق در بخش گردشگری شود، گفت: بخش عمده این برنامه‌ها نیاز به اعتبارات مالی ندارد بلکه لازمه آن همکاری بین بخشی بین شورای شهر و شهرداری است.

محمدی با بیان اینکه شهرداری‌ مناطق کرج در این راستا می‌توانند بسیار تاثیرگذار بوده و نقش فعالی ایفا کنند، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری استان البرز آن رشدی که باید داشته باشد را نداشته و ظرفیت آن در استان وجود دارد، باید تلاش شود که استان البرز به یکی از مقاصد گردشگری در کشور تبدیل شود.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری و منابع و جاذبه های طبیعی زیبایی که در استان وجود دارد ،برنامه هایی در دست اقدام است که اجرای آن نیازمند حمایت و سرمایه گذاری است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطرنشان کرد: شهرستان کرج ظرفیت‌های عظیمی دارد که باید به مقصد گردشگری تبدیل شود و  تنها معبر نباشد.

محمدی بر لزوم همکاری های بیشتر بین مدیریت شهری و شورای شهر  و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز تاکید کرد و افزود: آماده هر گونه تفاهم نامه فی مابین شهرداری و شورا در راستای گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی هستیم.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha