معاون استاندار کرمان : بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در ادارات موجب توبیخ مدیران می‌شود

جیرفت - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط کارکنان ادارات را بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: اگر در این راستا کوتاهی شود تذکر، توبیخ و در نهایت ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی در انتظار آنهاست گرچه بنای ستاد کرونا تشویق مدیرانِ با وضعیت سبز خواهد بود.

محمدصادق بصیری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا جنوب استان که در جیرفت برگزار شد به خبرنگاران با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط عموم جامعه گفت:  ازدواج و عقد بدون برگزاری مراسم در این منطقه بلامانع است.

وی همچنین جلوگیری از برگزاری مراسم عزا، جشن و همچنین مراسم عبادی مذهبی بدون ایجاد تجمع را از جمله تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای پیشگیری از شیوع ویروس در جنوب کرمان عنوان کرد.

به گفته او، ازدواج و عقد بدون برگزاری مراسم بلامانع است زیرا اصل این تصمیمات برای جلوگیری از تجمعات است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از اعمال محدودیت‌های ستاد ملی کرونا که در گذشته اجرا می‌شدند خبر داد و گفت: مقرر شد طبق گذشته حضور یک سوم کارکنان ادارات در محل کارشان و دوسوم به صورت دورکاری به مردم خدمت‌رسانی کنند.
بصیری تعطیلی صنوف غیر ضرور را از دیگر مصوبات جلسه ستاد پیشگیری از کرونا جنوب کرمان اعلام کرد و گفت: تنها صنوف ارائه دهنده مایحتاج ضروری مردم دایر خواهند بود و تا اطلاع بعدی سایر صنوف این منطقه تعطیل خواهد بود.
وی از اعمال محدودیت‌های اعلام شده به مدت یک هفته تا ۱۰ روز در جنوب استان کرمان خبر داد و گفت: هیچ‌گونه تعطیلی دیگری در جنوب کرمان نخواهیم داشت اما محدودیت‌ها تا برگشت وضعیت منطقه به حالت عادی ادامه خواهد داشت.
معاون استاندار کرمان همچنین از تشکیل کارگروه‌های نظارت بر اجرای مصوبات ستاد کرونا خبر داد و گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط کارکنان ادارات بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی است و اگر در این راستا کوتاهی شود تذکر، توبیخ و در نهایت طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، با آن‌ها برخورد خواهد شد البته بنای ستاد کرونا تشویق مدیرانِ با وضعیت سبز خواهد بود.
وی کنترل وضعیت تردد مسافران و گردشگران را توسط دهیاری هر منطقه از مصوباتی عنوان کرد که به صورت جدی در دستور کار است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مراجعان ادارات را مستلزم کار فرهنگی دانست و گفت: مدیران ادارات باید ساز و کار لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در نظر بگیرند.

جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط