۱۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۵۱
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83841438
۰ نفر

برچسب‌ها

همه تیم‌های لیگ برتر بسکتبال شانس آسیایی‌شدن دارند

گرگان - ایرنا - رییس فدراسیون بسکتبال گفت که تاکنون تصمیمی برای تعیین نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی غرب و جام باشگاه‌های آسیا گرفته نشده و همه هشت تیم برتر دور مقدماتی از شانس حضور در این رقابت‌ها برخوردارند.

رامین طباطبایی عصر چهارشنبه در مجمع عمومی سالیانه هیات بسکتبال گرگان اظهار داشت: در صورت برگزاری مسابقات آسیایی، مسابقاتی بین تیم‌های مدعی حضور در رقابت‌های آسیایی برگزار می شود تا نمایندگان ایران برای رقابت‌های آسیا مشخص شوند.

وی گفت: در صورت موافقت سایر تیم ها و یا انصراف از حضور در این رقابت ها، فدراسیون مخالفتی با معرفی تیم شهرداری گرگان به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های آسیایی ندارد.

طباطبایی به رای فدراسیون در اعلام پایان لیگ برتر بدون معرفی تیم قهرمان اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس آیین نامه اجرایی مسابقات، معرفی تیم شهرداری گرگان به عنوان قهرمانی غیرقانونی بوده و فدراسیون برنامه ای برای تغییر این رای ندارد.

طباطبایی ادامه داد: در بسیاری از کشورها و با شیوع کرونا، لیگ های بسکتبال بدون معرفی قهرمان خاتمه یافت و ما نمی توانیم بنیانگذار یک رویه غلط باشیم.

وی خطاب به مدیران شهرداری گرگان تاکید کرد: اعمال فشار از طریق نمایندگان مجلس و یا سایر نهادهای حاکمیتی تغییری در این رای ایجاد نخواهد کرد و فدراسیون بسکتبال به رویه منطقی خود مصمم است .

طباطبایی با اشاره به اظهاراتی مبنی بر انصراف شهرداری گرگان از رقابت‌های سال آینده لیگ برتر کشور اظهار داشت: باشگاه های خصوصی هستند و بر مبنای سیاست های خود تصمیم می گیرند اما برای رشد بسکتبال گرگان و گلستان نباید تصمیمات احساساتی گرفته شود.

 رغبت اندک مربیان ایرانی برای حضور در دوره‌های آموزشی، نبود زیرساخت‌های کافی برای رشد ورزش بسکتبال مانند سالن های اختصاصی، تمایل اندک اسپانسرهای ورزشی برای حمایت از تیمداری، برگزاری کلاس های آموزشی توسط ستارگان بسکتبال با هدف درآمدزایی و بی‌توجهی به استعدادیابی و افزایش هزینه‌های فدراسیون به سبب رشد قیمت دلار از جمله دغدغه های ریاست فدراسیون بسکتبال بود که در این نشست به آن اشاره شد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha