معاون وزیر راه :تلاش دولت ساخت مسکن برای مصرف کننده اصلی است

سنندج - ایرنا - معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: همه تلاش دولت ساخت مسکن و رساندن آن به دست نیازمند و مصرف کننده اصلی است.

فرزانه صادق‌مالواجرد عصر چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرسازی کردستان اظهار داشت: زمین‌هایی که ارزان قیمت است نباید به بهانه اجرای طرح اقدام ملی مسکن افزایش قیمت پیدا کند در این صورت به اهداف طرح نمی‌رسیم.

وی  با بیان اینکه برای مواجه و پاسخگویی به این نیاز جمعیت باید تغییراتی در روش‌ها ایجاد شود، افزود: در این راستا قبل از نسخه‌پیچی باید برنامه‌ریزی‌های شهری مناسب انجام شود.

صادق‌مالواجرد اضافه کرد: ساخت و سازها باید در مناطقی که به محدوده شهری اضافه می‌شود به مخاطب و مصرف‌ کننده اصلی برسد و چرخه و روال قانونی آنها طی شده و حتی اگر لازم است زمان برای ساخت و سازها معین شود.

وی با اشاره به اینکه تقریبا هیچکدام از تعاونی‌های مسکن استان کردستان در محدوده شهری قرار ندارد، یادآور شد: تعدد تعاونی مسکن در جامعه باید حساسیت را بیشتر کند و در این راستا اعضای تعاونی‌ها شناسایی شوند که این امر به بررسی دقیق‌تری نیاز دارد.

صادق‌مالواجرد گفت: نمی‌توان همه را به یک چشم دید و گفت عده‌ای با هدف زمین‌ خواری وارد این تعاونی‌ها شده‌اند بنابراین نیاز به بررسی بیشتری در این خصوص است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر با کمی تغییر در طرح‌های جامع در هر شهری بتوان به هدف این طرح‌ها (ساخت مسکن) رسید ما هم از آن استقبال می‌کنیم.

وی در رابطه با وضعیت تپه کوچکه ره‌ش یا سنگ سیاه سنندج اظهار داشت: هیچ ساخت و سازی در این تپه نباید انجام گیرد کما اینکه با تدبیر استاندار کردستان از ساخت و ساز هم ممانعت شده است.

وی اضافه کرد: اگر در رابطه با این تپه طرحی ارائه می‌شود باید پیوست‌های آن بررسی شود و فعالیت عمومی در آنجا انجام شود که مانعی برای حضور مردم هم نباشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =