استاندار کرمانشاه: ۱۷ محدودیت و ممنوعیت جدید از شنبه در استان اعمال می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: ۱۷ محدودیت و ممنوعیت جدید از روز شنبه ۱۴ تیرماه برای مهار و مقابله با کرونا در استان اعمال می‌شود.

هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین که عصر امروز ( چهارشنبه ۱۱ تیرماه) با حضور امام جمعه و نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی، شهرستانی و سایر اعضا برگزار شد، افزود: در استان کرمانشاه فعلا شرایط خوبی نداریم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه مردم الزامی است و حتماً باید برای حفظ سلامت یکدیگر در محل های تجمع از ماسک استفاده نماییم.

وی اضافه کرد: ماسک زدن احترام به حقوق دیگران و تلاش برای حفظ سلامت مردم است و مقام معظم رهبری نیز بر لزوم استفاده از ماسک تاکید داشتند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: کرونا را نباید در بیمارستان‌ها مدیریت کنیم و پیشگیری بر این مهم مقدم است، در واقع و مهار و کنترل کرونا بستگی به رفتار مردم دارد و با مشارکت در انجام توصیه های بهداشتی می توانیم خسارت ها را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه فقط با توصیه نمی شود کرونا را کنترل کرد در برخی موارد باید قانون اعمال شود، گفت: عمده ترین مشکلات ما در برگزاری آیین های ترحیم، عروسی ها و دورهمی ها است.

بازوند  پنهان کردن بیماری و رعایت نکردن دستورالعمل ها را علت اصلی افزایش تعداد مبتلایان کرونا دانست و گفت هر نوع ماسکی انتقال بیماری را کاهش می دهد نیازی به ماسک گران قیمت نیست.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: امروز از مدیران انتظار دارم براساس منابع و امکانات به تعهدات خود در قبال حل مشکلات هرسین عمل کنند و از بیان قول هایی که امکان اجرا ندارد، خودداری کنند، زیرا ما آمده ایم که برای مردم این شهرستان کاری انجام بدهیم. 

وی افزود: رفع مشکل محل دفن زباله و مدیریت پسماند شهرستان هرسین بستگی به مشارکت مردم دارد و با توجه به مکان یابی صورت گرفته تقاضا داریم فرماندار و مسوولین شهرستان در توافقی با مردم موضوع را حل کنند. 

 بازوند اضافه کرد: مدیران موظف هستند پروژه های نیمه تمام را به سرعت تعیین تکلیف کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز از دستگاه های اجرایی براساس اولویت های تعیین شده حمایت خواهد کرد. 

وی همچنین گفت: ۱۶۲ واحد مسکن مهر هرسین با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی استان در دهه فجر امسال به مردم تحویل داده می شود.

استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه دستگاه سی تی اسکن بیمارستان هرسین از ۲۰ تیرماه به مردم خدمات ارایه می دهد، افزود: برای ساماندهی مسیر دسترسی به مزار شهدای گمنام هرسین و محوطه سازی پیش بینی شده ۲ میلیارد ریال تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی همچنین اعلام کرد: صنایع فعال در منطقه موظف هستند در جذب و بکارگیری نیروهای مورد نیاز از افراد بومی دارای مهارت استفاده نمایند.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: با همکاری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری شرایط جذب سرمایه گذار تسهیل و مشکلات و موانع فعالیت های اقتصادی و صنعتی فعالان منطقه با همکاری میراث فرهنگی حل و فصل می شود. 

بازوند در ادامه گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهرستان هرسین که عملیات اجرایی آن از سال ۸۲ آغاز شده بود تا ۳۰ روز آینده راه اندازی می شود. 
شهرستان هرسین در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است. 

اخبار مرتبط