۱۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83841322
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا یک فرودگاه نظامی در اطراف حسکه سوریه احداث کرد

تهران-ایرنا- منابع رسمی سوریه چهارشنبه شب اعلام کردند، آمریکا در ادامه نقض قوانین بین المللی یک فرودگاه نظامی غیرقانونی در استان الحسکه در شرق این کشور احداث کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع محلی سوری، این فرودگاه جدید نظامی در  حدفاصل روستای "ام کهیف" و سیلوهای "حبوب تل علو" و در ۸ کیلومتری جنوب حومه شهر "الیعربیه" در استان الحسکه ایجاد شده است.

براساس این گزارش، هدف آمریکا از احداث این فرودگاه تقویت حضور نظامی در منطقه جزیره سوریه اعلام شده است.

منابع سوری اعلام کردند که نیروهای اشغالگر آمریکایی به همراه نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) به عنوان متحد آنان، ابزارآلات جنگی و مواد لوجستیکی را به داخل این فرودگاه تازه تأسیس وارد کرده‌اند، آنها همچنین اقدام به ساخت موانع بتونی، ساخت پادگانهای نظامی و آسفالت جاده منتهی به سیلوها برای خدمت‌رسانی به این فرودگاه کرده‌اند.

در همین راستا، برخی منابع محلی به سانا گفته اند که یک کاروان نظامی متشکل از ۱۰ کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی به همراه هشت خودروی زرهی نظامی به سوی پایگاه غیر قانونی "تل بیدر" در حومه شمالی حسکه در حرکت بوده‌اند.

برپایه این گزارش این تجهیزات از منطقه "القامشلی" برای تقویت و افزایش استحکامات پایگاه تل بیدر راهی این منطقه شده‌اند.

نظامیان آمریکایی در ماه‌های گذشته برای تقویت حضورشان در پایگاه‌هایی غیرقانونی خود در منطقه جزیره سوریه، هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیک را از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی وارد الحسکه کردند تا نفت و دیگر ثروت‌های این منطقه را با همکاری و همدستی مزدورانشان که حامیان آنان در این منطقه هستند، به یغما ببرند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =