بازدید وزیر راه از جاده ازنا - شازند

خرم‌آباد - ایرنا - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر چهارشنبه در سفر به لرستان از جاده ازنا - شازند بازدید کرد.

به گزارش ایرنا اسلامی در این بازدید در جریان آخرین روند این طرح قرار گفت و دستورات لازم برای تکمیل آن را صادر کرد.

۱۱ کیلومتر از چهارخطه ازنا - شازند روز چهارشنبه هفتم خرداد امسال در آیینی با حضور استاندار لرستان به صورت رسمی افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در حاشیه آیین بهره برداری از این پروژه به خبرنگاران گفت: محور ازنا - شازند به طول ۷۰ کیلومتر شهرستان ازنا را به شازند در مرکزی متصل می‌کند که حدود ۳۵ کیلومتر از این محور در لرستان و ۳۵ کیلومتر دیگر در محدوده‌ی راه‌های حوزه استحفاظی استان همجوار قرار دارد.

رضا خالقی افزود: عملیات چهارخطه این محور سال ۹۱ و از محل اعتبارات استانی آغاز شد و تا سال ۹۶ از همین محل تامین اعتبار می‌شد که به دلیل کمبود اعتبارات استانی و وقفه در پرداخت مطالبات پیمانکار پیشرفت قابل‌توجهی در بازه زمانی مذکور حاصل نشد.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده در اداره کل راه و شهرسازی استان از سال ۹۶ به بعد این پروژه در قالب طرح ملی قرار گرفته و با تقویت روند تخصیص اعتبار، اجرای طرح سرعت گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر هفت کیلومتر ابتدای محور تا تقاطع پیر عباد بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کارهای باقیمانده شامل تکمیل زیرگذر باغموری، تکمیل زیرگذر پیرعباد و حدود ۲ کیلومتر آسفالت لایه دوم و یک کیلومتر آسفالت ۲ لایه است.

خالقی افزود: در محدوده‌ی پیرعباد تا مومن آباد به طول ۱۱ کیلومتر عملیات چهار خطه کردن به اتمام رسیده و ۲۹ اردیبهشت‌ماه امسال به اداره کل راهداری استان برای خط‌کشی و نصب علائم راهنمایی تحویل شد که به صورت آزمایشی زیر ترافیک عبوری قرار گرفت.

وی گفت: با تکمیل هفت کیلومتر ابتدایی (کیلومتر صفر در پل یاس تا زیرگذر پیر عباد) طی امسال درمجموع ۱۸ کیلومتر از این محور پرحادثه به‌صورت چهار خطه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

خالقی عنوان کرد: ۱۷ کیلومتر باقی‌مانده در۲ قطعه به ۲شرکت پیمانکاری واگذار شده که با پیشرفت فیزیکی تقریبی ۴۰ درصد در دست ساخت است و با اتمام این پروژه تاثیر بسزایی در کاهش سوانح رانندگی خواهد داشت.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه برای بازدید از طرح های راه‌سازی لرستان و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی روز چهارشنبه وارد الیگودرز شد.

به گزارش ایرنا وزیر  راه و شهرسازی در شهرستان الیگودرز ابتدا از راه های این منطقه بازدید می کند ودر جلسه ای به بررسی مشکلات راه های شهرستان می پردازد.

همچنین با توجه به اینکه اسلامی وزیر معین دولت در بررسی طرح های اقتصاد مقاومتی لرستان است فردا پنجشنبه صبح جلسه اقتصاد مقاومتی از طریق ویدیو کنفرانس برگزار می شود.

بازدید از آزادراه در دست ساخت خرم آباد - اراک، راههای روستایی پلدختر، روند بازسازی برخی مناطق سیلزده این شهرستان نیز از دیگر برنامه های کاری وزیر راه و شهرسازی در لرستان است.

همچنین قرار است قطعه چهار جاده جدید پلدختر با حضور وزیر راه و شهرسازی  کلنگ زنی شود.

طول راههای لرستان حدود هشت هزار کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha