وزیر راه: سرمایه گذاری بورسی در صنعت مسکن پیگیری می‌شود

خرم آباد - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: اقداماتی برای ورود مسکن به بورس از طریق صندوق تامین سرمایه زمین و مسکن در دست انجام است.

محمد اسلامی روز چهارشنبه در پاسخ به ایرنا در مورد طرح پیش فروش متری مسکن در بورس افزود: اقداماتی برای سرمایه گذاری صنعت زمین و مسکن در بورس انجام شده که یک امر پیچیده است.

وی با بیان اینکه برای این طرح مذاکراتی با بورس انجام شده است، اظهار داشت: بر این اساس افرادی که نیازمند مسکن نیستند اما به سرمایه گذاری در صنعت زمین و مسکن علاقه دارند می توانند منابع مالی خود را به سهام تبدیل کنند.

وزیر راه و شهرسازی درباره روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت: در سطح کشور این طرح از پیشرفت خوبی برخوردار است و تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط بودن دو در مرحله پایش قرار دارند.

وی گفت: معدل سنی افراد پذیرفته شده ۳۴ سال است و جوانترین قشر جامعه هستند که فاقد مسکن و خانه اولی به شمار می روند.

اسلامی خاطر نشان کرد: زمین این طرح تامین و طرح ها تعریف شده است که از این میان برخی فعال شده اند و برخی در حال شکل گیری است.

وی در خصوص وضعیت اجاره بها تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا و خطر گسترش و تلفات ان با مصوبه ستاد ملی در مرحله اول برای پرهیز از جابجایی به عنوان یکی از عوامل تشدید کننده ویروس تصویب کردیم قراردادها دو ماه تمدید شود و در مرحله دوم حداکثر سقف افزایش را اعلام کردیم تا فردی متاثر از مسایل روانی اجحافی در حق مستاجران نباشد. 

وی گفت: حداکثر افزایش اجاره در تهران ۲۵، در هفت کلانشهر ۲۰ و سایر شهرها ۱۵ درصد است.

 اگر مستاجری تعهدات را انجام نداده موظف است بر اساس حکم صادره ظرف ۲ ماه تخلیه کند و مالکی که ملک را به صورت رسمی فروخته و کد رهگیری گرفته باشد مستاجر آن باید طی  ۲ ماهه تخلیه کنند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =