۹۴۰ یتیم در سقز تحت پوشش کمیته امداد هستند

سنندج - ایرنا - سرپرست اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) سقز با بیان اینکه خیران زیادی از ایتام این شهرستان حمایت می‌کنند، گفت: اکنون ۹۴۰ یتیم تحت پوشش این نهاد هستند.

غفور عبداللهی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه ۹ هزار و ۴۳۰ خانوار تخت پوشش این نهاد هستند، اظهار داشت: یک هزار و ۵۶۵ خیر بومی و غیر بوم از ایتام شهرستان حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۲۳۰ یتیم شهرستان توسط سه خیر مورد حمایت کامل قرار گرفته اند، تاکید کرد: خوشبختانه سقز در زمینه حمایت از اقشار ضعیف جامعه و کمک به نیازمندان در منطقه زبانزد است و حامیان فداکار و خیرینی داریم که در راه انسانیت قدم برداشته‌اند.

عبداللهی با اشاره به اینکه پارسال، ۹۹۶ میلیون ریال برای ۴۵۰ بیمار صعب العلاج و زمین گیر هزینه شده است، یادآور شد: همچنین سال گذشته برای ۳۳۶ کودک زیر پنج سال دارای سو تغذیه، یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی خرید و ساخت مسکن، مقاوم سازی، تعمیر و بازسازی و احداث مسکن مشارکتی با سپاه برای محرومان را ۱۵۳ مورد برشمرد و افزود: ساخت مسکن محرومان و اشتغال زایی مددجویان از رویکردهای اصلی این نهاد در سال جاری است.

سرپرست اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز گفت: اعتبارات اختصاص یافته این اداره نسبت به سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است که امیدواریم با این میزان اعتبار هم به مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی، خدمات شایانی را انجام دهیم.  

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =