یک هزار و ۶ روستای کردستان از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند

سنندج - ایرنا - معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: از حدود یک هزار و ۶۷۷ روستای استان کردستان، یک هزار و ۶ روستا از نعمت آب شرب سالم، لوله کشی و بهداشتی برخوردار هستند.

محمد فرهاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف شرکت آب و فاضلاب کردستان برخورداری همه مردم شهر و روستا از آب شرب و تصفیه شده است امّا برخی از ساکنین روستاها به علت برخورداری از آب قنات، تجهیزات و لازم مورد نیاز تمایلی به استفاده از این نعمت ندارند.

وی افزود: در شهرستان بیجار با ۲۲۹ روستای دارای سکنه و جمعیت، حدود ۱۳۱ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان هستند که از این تعداد پنج روستا به صورت ثابت و ۴۶ روستا هم به صورت مقطعی نیاز به آبرسانی سیار دارند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کردستان تاکید کرد: هر ساله شرکت آب و فاضلاب در کشور برنامه های منظمی را جهت پوشش مناطق محروم در دست اجرا دارد که اعتبار آن از ۲ محل صندوق توسعه ملی با اخذ پیمانکار و دیگری اعتبارات استانی بر اساس تعریف پروژه های جدید تامین و هزینه می‌شود.

فرهاد با اشاره به اینکه افق پیشرفت و تعریف پروژه بر اساس میزان اعتبارات است، یادآور شد: هدف بزرگی را دنبال می‌کنیم که پوشش روستاهای باقی مانده و محروم از آب شرب لوله‌کشی به صورت ثابت است و در شهرستان بیجار نیازمند اعتباری بیش از ۴۹۰ میلیارد ریال است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کردستان در خصوص ساماندهی فاضلاب روستاهای بیجار نیز گفت: اولویت با روستاهایی است که در حوضه سدها قرار دارند که در بیجار ۲۸ روستا در حوضه سدهای تلوار و گلبلاغ واقع شده‌اند و برای اجرای تاسیسات، شبکه و خط انتقال فاضلاب این ۲۸ روستا، ۸۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =