۳۸ میلیون متر مکعب سی ان جی در کردستان مصرف شد

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: در سه ماهه نخست امسال ۳۸ میلیون متر مکعب سی ان جی از طریق ۵۲ باب جایگاه عرضه در استان مصرف شد.

عبدالله گیتی‌منش روز پنجشنبه اظهار داشت: در این مدت روزانه ۴۴۰ هزار متر مکعب سی ان جی در استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش داشت.

وی با بیان اینکه این کاهش مصرف ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم حضور مسافران بوده است، از رانندگان خواست در زمان سوخت‌گیری موارد بهداشتی را رعایت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان یادآور شد: این شرکت نسبت به تسهیل فرآیند احداث جایگاه سی ان جی در استان برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اقدام کرده است.  

گیتی‌منش به اجرای طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی و مسافری نیز اشاره کرد و افزود: اولویت با کسانی است که سریعتر در سامانه https://gcr.niopdc.ir  ثبت‌نام کنند.

وی از در دست احداث بودن ۲ باب جایگاه سی ان جی در استان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن و کمبود زمین در سطح استان، تلاش و برنامه‌ریزی منطقه بر استفاده کامل و بهینه از ظرفیت کامل جایگاه‌ها است.

در حال حاضر ۸۰ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و ۵۲ باب جایگاه سی ان جی در کردستان به مردم خدمات می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha